Avrupa Birliği
Title

Barcelona'da 100 bin yürek sığınmacılara sahip çıktı

Sözde insan hakları savunucusu, özde sığınmacı karşıtı iki yüzlü Avrupa Birliği yetkililerine, Barcelona'da 100 bin yürekten çağrı geldi: Daha fazla ölüm olmasın, sığınmacılara sınırları açın

Title

Lugatinde imkânsız diye bir şey yok!

Hem Türk Hem Komünist Hem Nazi Hemde Cia AjanıydıSıradışı bir hayat! Hayır, hayır. Onunkisi kelimenin tam anlamıyla nefesleri kesen bir macera. Kimden mi söz ediyoruz? Türkistanlı Ruzi Nazar’dan. O

Title

Demirtaş'ı ziyarete gelen Avrupalı vekiller "Öyle uzaktan uzaktan hiç konuşmadan" gittiler

Edirne F Tipi Cezaevi'nde Selahattin Demirtaş'la görüşmeye gelen Avrupa Parlamentosu milletvekilinin de bulunduğu heyet, şarkıcı Göksel'in "Uzaktan" şarkısını akıllara getirdi.

Title

Mahkemeden Deniz Naki ile ilgili yeni karar

Daha önce 'Terör örgütü propagandası' suçundan beraat eden, paylaşımlarıyla tartışma yaratan Amedsporlu futbolcu Deniz Naki'nin yeniden yargılanmasına karar verildi.

Title

iPhone'ların arkasındaki sayılar ve semboller ne anlama geliyor?

Apple'ın ürettiği ilk iPhone'dan bu yana bu sayılar ve semboller tüm iPhone'ların arkasında alt tarafta yer alıyor. Peki bu semboller ne anlama geliyor? Neden oradalar?

Title

İzmir’i Ermeni çeteleri yaktı!

Her şeyden önce bu kritik ve gittikçe popülerleşen konuya açıklık getirmeye çalışırken, bazı temel bilgi ve belgeler ışığında akademik titizlikle hareket etmek gerekmektedir. Tarihin dedikoduya galebe

Title

AB içi dolaşım ücreti kaldırılıyor

Avrupa birliği tarafından beklenen açıklama yapıldı. Yapılan duyuruyla Avrupa ülkeleri içindeki (farklı) dolaşım tarifelerinin kaldıracağı duyuruldu.

Title

AB'nin Trump'a karşı söylemleri: 1 kuruş kadar değersiz ve iki yüzlü

ABD Başkanı Trump’ın 7 Müslüman ülkenin vatandaşlarının ülkeye girişine amborgo koymasını ölesiye eleştiren Avrupa ülkelerinin sicili de sığınmacılar konusunda pek temiz değil. İşte bir anda insan hak

Title

Türkiye-Amerika ilişkilerinde milat: Missouri’nin Türkiye ziyareti

Washington Büyükelçisi Münir Ertegün’ün naaşının Nisan 1946’da Missouri zırhlısı ile İstanbul’a getirilişi, Türk-Amerika ilişkilerinde bir dönüm noktası olmuştur.

Title

Darbecileri iade etmeyen Yunanistan'a kapılar açılıyor

FETÖ darbe girişimi sonrası kaçan 8 darbeci askeri Türkiye'ye iade etmeyen, Avrupa'nın tembel ve şımarık çocuğu Yunanistan'a cevap Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'ndan geldi.

Title

Devrim niteliğinde bir karar: Yolda geçen zaman mesaiden sayılacak!

Avrupa Yüksek Mahkemesi devrim niteliğinde bir karar aldı. Mahkemenin aldığı karar göre işe gidiş ve dönüşlerde yolda geçirilen zaman mesaiden sayılabilir.

Title

Şirketlere 500 milyar lira kaynak geliyor

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) Başkanı Vahdettin Ertaş, bu yıl sermaye piyasaları yoluyla şirketlere 500 milyar lira civarında bir kaynak sağlamayı hedeflediklerini söyledi.

Title

Can Dündar'a Avrupa'da büyük tepki: Vatan hainisiniz!

Title

Bakan Albayrak çağrı merkezinde operatörlük yaptı

}