Fikri Işık
Title

10 ülkeden biriyiz: Milli savaş gemisi TCG Bayraktar Deniz Kuvvetleri'ne teslim edildi

Türkiye'nin en büyük ve ileri teknolojiye sahip yerli harp gemisi TCG Bayraktar, düzenlenen tören ile Deniz Kuvvetleri Komutanlığına teslim edildi. Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Türkiye’nin halihaz

Title

Gurur tablosu: Yerli HÜRKUŞ C uçağının atış videosu yayınlandı

Önümüzdeki yıl TSK envanterine katılacak olan yerli HÜRKUŞ C uçağı, tüm testleri başarıyla geçmeyi başardı. Farklı görev senaryoları için tasarlanan milli uçak, hedefi tam 12'den vurarak teröristlere

Title

Silahlı HÜRKUŞ için Konya'da atış gösterimi düzenlendi

Gelecek yıl TSK envanterine girmesi planlanan HÜRKUŞ uçağı ve LUMTAS füzesi için Konya'da özel bir atış gösterimi gerçekleştirildi.

Title

Tamamen yerli lazer güdümlü L-UMTAS füzesinin testleri tamamlandı!

ROKETSAN'ın geliştirdiği uzun menzilli lazer güdümlü tanksavar füzesi L-UMTAS, tüm testlerden başarıyla geçerek çok önemli bir başarıya imza attı.

Title

Milli Savunma Bakanı artık yerli piyade tüfeği MPT-55 ile korunuyor!

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık'ın korumaları tamamen yerli imkanlarla üretilen MPT-55 milli piyade tüfeğini kullanmaya başladı.

Title

Dosta güven düşmana korku veriyor: Altay Tankı 2020'de seri üretime geçiyor!

Yerli ve milli Altay Tankı'nın testleri devam ediyor. Son olarak Savunma Sanayii Müsteşarlığı, 2020 yılı itibariyle seri üretime geçileceğini bildirdi.

Title

Bakan Işık herkesi 'Pardus' kullanmaya davet etti

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, tüm kamu kurumları ve vatandaşları milli işletim sistemi Pardus'u kullanmaya davet etti.

Title

Milli Savunma Bakanı'ndan kadın subay açıklaması

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Kara Harp Okulu dışında askeri okullara kız öğrenci alınmaması yönündeki uygulamadan vazgeçtiklerini söyledi

Title

Milyonlarca genci ilgilendiren bedelli askerlik açıklaması

Milli Savunma Bakanı Işık, bedelli askerliğin gündemde olmadığını, ihtiyaçtan fazla asker olursa gündeme gelebileceğini söyledi.

Title

Rusya'dan düşen uçakla ilgili ilk açıklama: Yolculardan kurtulan olması mümkün değil

Suriye'ye gitmek üzere Soçi'den havalanan Rusya Savunma Bakanlığına ait Tupolev TU-154 tipi uçak 91 yolcusuyla Karadeniz'e düştü. Uçakta Suriye'deki Himiymim Üssüne Noel kutlaması için giden sanatçıla

Title

Şehit 7 askerimiz için tören düzenlendi

Kayseri'deki terör saldırısında şehit olan 14 askerden 7'si için tören düzenlendi.

Title

Millet ordusuna sahip çıktı, yüzbinler başvurdu

FETÖ darbe girişiminin ardından personel konusunda sıkıntılar yaşayan Türk Silahlı Kuvvetlerine katılmak için yüz binlerce kişi Milli Savunma Bakanlığına başvurdu.

Title

Bakan Işık Milli Piyade Tüfeğini test etti

Title

İşte ilk yerli arabamız

}