Süleymaniye
Title

Real Madrid'li yıldız Benzema, Fatih'te sokak iftarına katıldı

Real Madrid'in Cezayir asıllı Fransız futbolcusu Karim Benzema, Fatih’deki sokak iftarına katıldı.

Title

Real Madrid'li yıldız Benzema, Fatih'te sokak iftarına katıldı

Real Madrid'in Cezayir asıllı Fransız futbolcusu Karim Benzema, Fatih’deki sokak iftarına katıldı.

Title

Prof. Dr. Mahmud Erol Kılıç:“Anadolu'yu 200 yıl İranlılar yönetti”

Derin Tarih Yazı İşleri Şefi Halil Solak, Türkiye-İran ilişkilerinin tarihî arka planını, Osmanlı diplomasi tecrübelerini, İran’ın siyaset ve kültür dünyası ile Türkiye’nin İ

Title

Abdülhamid petrolleri kimden nasıl korudu?

Sömürgeci devletlerin başta petrol olmak üzere verimli araziler ve doğal kaynaklara sahip olmak amacıyla sürdürdükleri Bağdat ve Musul bölgesindeki mücadele II. Abdülhamid döneminde başlamıştır. Bu mü

Title

Millet-i Sâdıka Osmanlı Ermenileri

Selçuklulardan itibaren Türklerle aynı toprakları paylaşan Ermeniler en itibarlı dönemlerini İstanbul’un fethinden sonra yaşadılar. Osmanlı tarihinde Millet-i Sâdıka olarak siyasetten mimariye, musiki

Title

Gardıropta yaşayan ailenin mutlu günü

Şanlıurfa'da, kirasını ödeyemediği için ev sahibi tarafından dışarı atılan ve gardıroptan bozma 4 metrekarelik odada yaşayan Hurma ailesi, Büyükşehir Belediyesi tarafından kiralanan eve taşındı.

Title

Babasının öldürdüğü 5 yaşındaki Beren ve annesi toprağa verildi

Babasının öldürdüğü 5 yaşındaki Beren ve annesi gözyaşları ve feryat içinde toprağa verilirken, katil zanlısının ifadesi kan dondurdu.

Title

"Dünyanın kalbi durmasın" Yarın akşam tüm ışıklar 1 saat sönecek

Topkapı Sarayı, Dolmabahçe Sarayı, Süleymaniye Camii ve 15 Temmuz Şehitler Köprüsü gibi birçok yapının ışıkları yarın akşam 1 saatliğine kapatılacak.

Title

Irak'ta İbrahim Tatlıses hayranlarını buluşturan çay ocağından tebessüm ettiren kareler

Irak'ta bulunan Süleymaniye kentindeki "İbrahim Tatlıses Çay Ocağı" yaklaşık 6 yıldır fonda Talıses şarkılarıyla ziyaretçilerini ağırlıyor.

Title

Şarkılara, şiirlere konu olmuş İstanbul’un 7 tepesi

“Sana dün bir tepeden baktım aziz İstanbul” derken Yahya Kemâl Beyatlı, acaba hangi tepeden bakmıştı? İstanbul, filmlere, kitaplara, şiirlere ve şarkılara konu olmuş 7 tepesiyle ünlü bir şehirdir. İçi

Title

Yerli Escobar: Daha 15 yaşında, hırsızlıktan 204 kaydı var

Şanlıurfa'da çaldıkları otomobili hurdacıya satmaya kalkan iki şüpheli yakalandı. 15 yaşındaki şüphelinin poliste hırsızlık suçundan 204 kaydı bulunduğu ortaya çıktı.

Title

İstanbul 8 ilçesinde yarın elektrik kesintisi uygulanacak

İstanbul'un Ataşehir, Beykoz, Çekmeköy, Pendik, Şile, Tuzla, Ümraniye ve Üsküdar ilçelerinin bazı mahallelerinde, yarın elektrik kesintisi uygulanacak.

Title

Süleymaniye gökyüzünü süslemek için yapılmıştır

}