Juju
Title

18 maddelik Anayasa değişikliği paketi 339 oyla kabul edildi

Anayasa değişikliği teklifinin ikinci turu sonunda teklifin tümü üzerinde yapılan oylama sonucu 18. maddelik paket kabul edildi.

Title

Referandum tarihi belli oldu

AK Parti, anayasa değişikliğine ilişkin kanunun halk oylamasının, en erken 26 Mart Pazar günü en geç de 16 Nisan Pazar günü yapılmasını planlıyor.

Title

AK Partili vekil kendine yumruk atan kişiyi açıkladı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatih Şahin, mecliste yaşanan kavgada kendisine yumruk atan kişinin, CHP Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara olduğunu söyledi.

Title

'O kürsü yıkmak için oraya konmadı'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Anayasa değişikliği çalışmalarında yaşanan tabloyu görüyorsunuz değil mi? O kürsü yıkmak için oraya konmadı, sadece söylenecek veya söyleyecek sözü olanlar için oraya konuldu."

Title

Madde madde Cumhurbaşkanlığı sistemi

Anayasa değişiklik teklifi TBMM'de yapılacak oylamada geçerse referanduma gidilecek. Cumhurbaşkanlığı sistemine ilişkin verilen Anayasa değişiklik teklifinin içerdiği başlıklarda ve teklifle neler var

Title

Anayasa teklifinin ilk iki maddesi kabul edildi

Meclis'te anayasa değişiklik teklifinin 1.maddesi 347 "Evet" oyuyla, 2.maddesi ise 343 "Evet" oyuyla kabul edildi.

Title

Anayasa teklifi tartışmalara rağmen komisyonda kabul edildi: İşte kabul edilen maddeler

Meclis Başkanlığına 21 madde olarak sunulan tekliften üç madde önergelerle çıkarıldı ve 18 maddeye indi. Peki kabul edilen bu maddeler neler? Genel seçimler ne zaman gerçekleşecek?

Title

Başbakan Yıldırım: Güzel bir uzlaşmaya girdik, inşallah hayırlısı olur

AK Parti ve MHP'nin uzlaştığı anayasa değişiklik teklifi bugün Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne sunuluyor. Başbakan Binali Yıldırım,Başbakan Binali Yıldırım, anayasa değişikliği teklifi taslağına ilişk

Title

6 maddede anayasa değişikliği ve 'başkanlık' referandumuna giden yol

Başbakan Binali Yıldırım, "Önümüzdeki hafta teklifimizi Meclis'e sunmuş olacağız." dedi. Peki referanduma giden yolda hangi aşamalar var? Referandum ne zaman gerçekleşecek?

Title

Başbakan Yıldırım'dan bankalara: Tefeciliği bırakın

Başbakan Yıldırım, "Bankacıları buradan uyarıyorum. Lütfen reel sektörün sesine kulak verin. Tefeciliği bırakın, gerçek ekonomiye dönün." dedi.

Title

"Musul'da Türkiye'nin işi yok diyenler cevabını almıştır"

Başbakan Binali Yıldırım, "Cumhurbaşkanımızın dediği 'Masada da, operayonda da olacağız' sözümüzün arkasındayız. Operasyonda ön saflarda olanlar bizim Başika'da eğittiğimiz Ninova Mücahitleri'dir. Ayr

Title

Bahçeli: Misakı Milli mülkü millettir, Misaki Milli muhteşem dirilişin belgesidir

MHP Genel Başkanı Bahçeli, "Misaki Milli muhteşem dirilişin belgesidir, Türkiye bu şuura sahip oldukça Şam'la, Halep'le, Musul'la, Kerkük'le ilgilenecektir, anlamlandırmada güçlük çekenlere tekrar hat

}