anayasa teklifi
Title

O borçlar siliniyor!

31 Mart 2017'den önceki gümrük vergileri, idari para cezaları, sigorta ve sosyal güvenlik destek primleri ile gecikme zammı, faizi ve cezası yapılandırma kapsamına alınıyor. İşte son başvuru tarihi...

Title

Aklınızda soru işareti kalmasın: İşte madde madde Cumhurbaşkanlığı sistemi

Anayasa değişiklik paketinin oylanmasına günler kaldı. Hala aklında soru işareti olan seçmenler için işte madde madde Cumhurbaşkanlığı sistemi.

Title

Osmanlı’dan Cumhuriyet'e Millî İradenin cazibesi

Her seçim döneminde “millî irade”, “halkın iradesi” ve “millet hakimiyeti” kavramları siyasetçiler tarafından sıkça kullanılır. Son yerel seçimlere giderken de ziyadesiyle vurgulandı. Tabii ilk önce ş

Title

Murat Boz’a çirkin suçlama

Anayasa değişikliği teklifine “Evet” diyen Murat Boz’a CHP’li vekilden çirkin suçlama.

Title

Cumhurbaşkanı Erdoğan merak edilen soruları cevapladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Doğu Afrika turunu tamamlayıp yurda dönerken basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını yanıtladı.

Title

Türk siyasi tarihinin 5 büyük lideri de 'başkanlık sistemini' savunuyordu

Turgut Özal, Muhsin Yazıcıoğlu, Necmettin Erbakan, Alparslan Türkeş ve Süleyman Demirel gibi merhum liderler daha önce yaptığı açıklamalar ve verdikleri demeçlerde sistem değişikliğini savunmuştu.

Title

AK Parti'nin referandum sloganı belli oldu

AK Parti'nin anayasa teklifi referandumunda kullanacağı slogan belli oldu. İşte o slogan...

Title

18 maddelik Anayasa değişikliği paketi 339 oyla kabul edildi

Anayasa değişikliği teklifinin ikinci turu sonunda teklifin tümü üzerinde yapılan oylama sonucu 18. maddelik paket kabul edildi.

Title

Referandum tarihi belli oldu

AK Parti, anayasa değişikliğine ilişkin kanunun halk oylamasının, en erken 26 Mart Pazar günü en geç de 16 Nisan Pazar günü yapılmasını planlıyor.

Title

AK Partili vekil kendine yumruk atan kişiyi açıkladı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatih Şahin, mecliste yaşanan kavgada kendisine yumruk atan kişinin, CHP Antalya Milletvekili Niyazi Nefi Kara olduğunu söyledi.

Title

'O kürsü yıkmak için oraya konmadı'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Anayasa değişikliği çalışmalarında yaşanan tabloyu görüyorsunuz değil mi? O kürsü yıkmak için oraya konmadı, sadece söylenecek veya söyleyecek sözü olanlar için oraya konuldu."

Title

Anayasa teklifinin ilk iki maddesi kabul edildi

Meclis'te anayasa değişiklik teklifinin 1.maddesi 347 "Evet" oyuyla, 2.maddesi ise 343 "Evet" oyuyla kabul edildi.

}