İlk günkü gibi hala orijinal: Binaya hapsettiği otomobili 37 yıl sonra çıkarttı

1970 yılında Almanya'ya giden bir süre sonra kendine Ford Taunus marka otomobil alan Samsunlu gurbetçi 1979 yılında arabasını Samsun Vezirköprü'de ki apartmanın giriş katına bırakıp etrafını duvarlarla ördü. Otomobilini hiç kullanmayan gurbetçi binaya hapsettiği aracını 37 yıl sonra çıkarttı.

İlk günkü gibi hala orijinal: Binaya hapsettiği otomobili 37 yıl sonra çıkarttı

1970 yılında Almanya'ya giden ve bir süre sonra Ford Taunus marka otomobil alan Uysal, 1979'da Vezirköprü'ye geldi. İlçede arsa satın alıp ev yaptıran Uysal, Almanya'ya döneceği için otomobilini inşaatı devam eden apartmanın giriş katına bırakıp etrafını da duvarla ördü.Zaman zaman Almanya'dan ilçeye gelen ve aracın bakımını yapan Uysal, otomobilini bir daha kullanmadı. Türkiye'ye 1998 yılında kesin dönüş yapan Uysal, otomobilini yine bulunduğu yerden çıkarmadı.

DUVARI KIRDIRIP OTOMOBİLİ ÇIKARTTI

Aradan geçen 37 yılın ardından binada onarım yapmayı planlayan Uysal, evin giriş katında tuttuğu otomobilini çıkarmak amacıyla önce duvarları kırdırdı. Uysal, daha sonra çekici yardımıyla otomobilini başka bir garaja götürdü.


"İLK GÜNKÜ GİBİ HALA ORİJİNAL"


İlçede akaryakıt istasyonu bayisi bulunan Uysal, "Otomobilim ilk günkü gibi orijinal. Almanya'dan gelirken Kapıkule Gümrük Kapısı'ndan girerken pasaportumla tescil ettirdiğim plakaları da halen duruyor" dedi.40 BİN KİLOMETREDE VE ÇALIŞIR DURUMDA

İlçeye döndükten sonra başka araba aldığını, eski aracını kullanmaya kıyamadığını dile getiren Uysal, otomobilinin bulunduğu yerde bakımını yaptırmayı sürdürdüğünü anlattı.

Otomobilinin 40 bin kilometrede ve çalışır durumda olduğunu bildiren Uysal, bundan sonra da aracını kullanmayı düşünmediğini, garajda özenle saklamaya devam edeceğini sözlerine ekledi.


Yarım tonluk kadının ameliyatı için tesis inşa edilecek

Yarım tonluk kadının ameliyatı için tesis inşa edilecek

Mısırlı İmen Ahmed Abdulati'nin, obezite hastalarının zayıflaması için uygulanan bariyatrik cerrahi ameliyatı için Hindistan'daki hastanede özel tesis inşa edilecek.

Van'da su deposu soğuktan buz kulesine döndü

Van'da su deposu soğuktan buz kulesine döndü

Van'da bir su deposu, aşırı soğuk nedeniyle patlayan borularından akan suların donmasıyla adeta 'buz kulesi'ne dönüştü. Ortaya kartpostalları aratmayan muhteşem görüntüler çıktı.

Hayali gerçek oldu: Ağaç adam Abul Bajander tedavi oldu

Hayali gerçek oldu: Ağaç adam Abul Bajander tedavi oldu

'Ağaç Adam' olarak bilinen Bangladeşli Abul Bajander, çok nadir görülen bir hastalık olan 'Epidermodysplasia Verruciformis' ile 16 yaşından beri mücadele ediyordu. Sonunda ameliyat olan genç vücudunda ki yumrulardan kurtuldu. İşte yeni görüntüsü...