Aktüel & KültürAnneliğin kitabını yazmaya çalışan “Blogger Anneler”den korkun!

Anneliğin kitabını yazmaya çalışan “Blogger Anneler”den korkun!

Etrafınızdaki birçok anne, ‘anneliğin kitabı’nı yazan ünlü bloggerların ağızlarından çıkan her sözü kanun kabul ediyor. Peki, yeni nesil blogger anneler kimdir ve amaçları nedir?

ASLI BAYRAM YILMAZ DİĞER 1 DAKİKADA OKUNUR
Anneliğin kitabını yazmaya çalışan “Blogger Anneler”den korkun!
Yeni nesil annelik.

Etrafınızdaki birçok anne, ‘anneliğin kitabı’nı yazan ünlü bloggerların ağızlarından çıkan her sözü kanun kabul ediyor. Peki, yeni nesil blogger anneler kimdir ve amaçları nedir?

BEĞEN

Gelir seviyesi biraz yüksek olan ve kısa bir süre önce doğum yapan tanınan kadınların yeni hobisi “anneliğin kitabı”nı yazmak. Sosyal medya aracılığıyla hepimiz bu annelerle bir şekilde karşılaşıyoruz. Ama ne yaptıklarını anlamak biraz zamanımızı alıyor.

“Blogger annelik” dönemi

Yeni doğum yapan ünlü kadınlar ya da eşlerinden dolayı magazin dünyasında tanınan kadınların birçoğu hastane odasından çıkar çıkmaz kendilerine bir blog açıyor. Bloggerlıkla yetinmeyen bu ‘anneler’ özellikle Instagram’dan sürekli paylaşımlarda bulunuyor. Peki, yeni nesil blogger annelerin amacı nedir?

0.

Maddi konuda rahat, genellikle çalışmayıp evde çocuk büyüten annelerin birçoğunun blogları ve aktif olarak kullandıkları Instagram hesapları bulunuyor. 

0.
Her çocuğun özel olduğunu, bu nedenle bütün bebeklerin aynı şekilde yetiştirilemeyeceğini bilmeyen söz konusu ‘blogger anneler’ çoğu zaman takipçilerini yanlış yönlendiriyor.
0.

“Blogger annelerin” birçoğu annelik kitabı yazmaya çalışıyor. 

0.
Söz konusu annelerin çocukları asla televizyon izlemez, daima kitap okurlar.
0.
Annelik konusunda kendilerini inanılmaz bir noktada gören bu kadınlar popüler olmalarının kısa bir süre sonrasında ise kitap yazmaya başlıyor.
0.
Kitap yazarak anneliklerini taçlandıran kadınlar için artık hayat imza günleri ve boş vakitlerinde çocuklarının fotoğraflarını çekmekten ibaret oluyor.
0.
Unutmadan… Söz konusu bu anneler kendilerine hediye edilen ürünlerin tanıtımlarını da sosyal medya hesaplarından yapıyor. Anneliğin kitabını yazan bu kadınlar kendilerine gelen hediyeleri çocuklar onlar olmadan asla yetiştirilemezmiş gibi anlatıyor.
0.
Çoğu zaman bu kadınlar bilgileri olmadığı halde bazı konularda anneleri yanlış yönlendiriyor.
0.
Ne diyelim; her çocuk özeldir. Kimse kimsenin çocuk yetiştirme biçimini kopyalamamalı. Bir çocuğun yetiştirilmesinde o evladın anneyle olan bağından karakterine kadar birçok önemli nokta bulunur. Aynı anne-baba iki evladını birbirinden çok farklı şekilde yetiştirebilir. Bu tamamen çocukla ilgilidir. Yani siz siz olun; konusunda uzman olmayan kimsenin size empoze etmeye çalıştığı bilgiyi uygulamaya kalkmayın.   
0.
Tabi, içlerinde bu işi harika şekilde yürütenler de var. Haklarını yememek gerekiyor. 
YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
ASLI BAYRAM YILMAZ GZT Editörü

Gzt’de spor editörü olarak görev yapıyor. Gzt’de her hafta yayınlanan “Zaman Tüneli” isimli programı hazırlayıp, sunuyor. Futbol ve kitaplar onun vazgeçilmezleri. Aslı’ya asli.bayram@gzt.com adresinden ulaşabilirsiniz.

BEĞEN
YUKARI DÖNÜN

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz