Aktüel & Kültür'Bozkırın Tezenesi' 2. Neşet Ertaş Kültür Sanat Festivali ile anılacak

'Bozkırın Tezenesi' 2. Neşet Ertaş Kültür Sanat Festivali ile anılacak

Halk müziğinin unutulmaz sesi Neşet Ertaş, 2. Neşet Ertaş Kültür Sanat Festivali programı kapsamında anılacak.

HÜSNA KÖŞGER İHA 1 DAKİKADA OKUNUR
'Bozkırın Tezenesi' 2. Neşet Ertaş Kültür Sanat Festivali ile anılacak
Neşet Ertaş
Halk müziğinin unutulmaz sesi Neşet Ertaş, 2. Neşet Ertaş Kültür Sanat Festivali programı kapsamında anılacak.
BEĞEN

Türk halk müziğinin unutulmaz ismi, ’Bozkırın Tezenesi’ Neşet Ertaş, 2. Neşet Ertaş Kültür Sanat Festivali’ ile anılacak.

Festivalin 3 Ağustos'ta yapılacak olan açılış programına, Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, bakanlar, bürokratlar yurt içinden ve yurt dışından çok sayıda sanatçı katılacak.

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın
Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın

Cumhurbaşkanlığı himayesinde, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Kırşehir Valiliği, Kırşehir Belediyesiyle Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi işbirliğiyle 3-4-5 Ağustos’ta arasında 2’nci Neşet Ertaş Kültür Sanat Festivali düzenlenecek.

2. Neşet Ertaş Kültür Sanat Festivali
2. Neşet Ertaş Kültür Sanat Festivali

3 gün sürecek festivalde konserler, Cacabey Meydanı'nda, panel ise Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezinde 3-4-5 Ağustos’ta gerçekleştirilecek. Festivalde Ferhat Göçer, Kibariye ve Zara sahne alacak.

Festival kapsamındaki konserlerin yapılacağı Cacabey Meydanı’nda 3 gün süreyle, yalnızca Kırşehir’den esnafların katılacağı satış birimleri oluşturulacak.

Neşet Ertaş
Neşet Ertaş

Kırşehir’i Abdallık geleneğinin merkezi olarak tanımlayan Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, konuyla ilgili açıklamasında, “Şehrimizin tanıtımı açısından da şehrimizi tanıtmak açısından da bu son derece önemli. Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’ın öncülüğünde böyle bir festival başladı. Kendisi Türk halk müziğine gönül vermiş bir insan. Aynı zamanda çok önemli Neşet Ertaş hayranıdır. Birinci ölüm yıl dönümünde de Neşet Ustamızı yine İbrahim Kalın Bey’le, onun desteğiyle bir anma programı yapmıştık. Şimdi bu festivali daha da kurumsallaştıracağız. Her yıl bir tık daha ileriye taşıyarak inşallah Neşet Ertaş’ın ismini de, abdallık geleneğini de, Türk halk müziğini de en iyi şekilde geleceğe aktarmak; amacımız ve gayemiz bu. Tüm Türkiye’den herkesi, Türk halk müziği severleri, Neşet Ertaş severleri Kırşehir’e davet ediyoruz. 3 gün boyunca Kırşehir’de müzik yaşanacak. İnşallah İbrahim Bey kendisi de gelecek. Cuma günü ilk açılış programında hatta kendisi inşallah sürpriz olacak ama kısa bir sahne alacak” diye konuştu.

Abone Ol Google News
BEĞEN
YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
H HÜSNA KÖŞGER GZT Editörü

'GZT’nin hayat editörü olarak görev yapıyor. GZT’de her hafta yayınlanan "Kamera Arkası” programını hazırlıyor. Bir gün mutlaka iyi insanların kazanacağına inanıyor. Hüsna’ya husna.kosger@gzt.com adresinden ulaşabilirsiniz.'

YUKARI DÖNÜN

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.