Aktüel & KültürEl yakan fiyatlarıyla dünyanın en pahalı 7 yiyeceği

El yakan fiyatlarıyla dünyanın en pahalı 7 yiyeceği

Çok paranız olsa Ferrari mi alırdınız yoksa ufak bir pasta mı?

HABER MERKEZİ DİĞER 1 DAKİKADA OKUNUR
El yakan fiyatlarıyla dünyanın en pahalı 7 yiyeceği
El yakan fiyatlarıyla dünyanın en pahalı 7 yiyeceği

Çok paranız olsa Ferrari mi alırdınız yoksa ufak bir pasta mı?

Yiyecekler, canlıların yaşamak için yemesi gereken besinlerden oluşur. Hayvanlar yiyeceklerin nasıl olduğuna çok takılmadan tabiri caizse bulduklarını gömerler. Bitkiler de aynı şekilde topraktan aldıkları 3-5 mineralle hayatta kalabilirler. Fakat biz insanların kafaları bu şekilde çalışmıyor. Bizim için yiyecek her millete ve insana göre değişen farklı kültürleri oluşturmuştur. O yeme alışkanlıklarının dışına istisnalarımız dışında çoğumuz çıkmayız. İnsanlığının bu yemek kültürünün zengin olması nedeniyle ortaya bazı lüks yiyecekler çıktı. İşte fiyatları el yakan bu yiyecekleri sizler için listeledik.

7. Omlet
Omlet
New York`taki Le Parker Meridien Oteli`nin içindeki restoranda yapılan omlette altı yumurta dışında, 300 gram Sevruga havyarı ve bir adet de ıstakoz var. Üzeri de yine havyarla süsleniyor. Fiyatı ise 3 bin 860 Türk Lirası
6. Cupcake
Cupcake
“Golden Phoenix” isimli bu cupcake Dubai'de satış yapan bir butikte satılıyor. Yapımında 23 karat altın kullanılmıştır. Fiyatı: 3 bin 870 Türk Lirası
5. Samundari Khazana
Samundari Khazana
“Su Ürünü Hazinesi” anlamına gelen bu yiyeceğin içerisinde havyar yenilebilir altın bulunuyor. Sadece Londra'da sipariş verebileceğiniz bu yemeğin fiyatı ise 12 bin 250 Türk Lirası'dır.
4. Dansuke Karpuzu
Dansuke Karpuzu
Sadece Japonya`nın kuzeyindeki Hokkaido adasında yetişen bu karpuz siyah renkte ve gevrek bir kıvama sahip. Kuzey Japonya`da üretilen Dansuke karpuzu sezon başına 65 tane yetişiyor. Fiyatı ise 23 bin 337 Türk Lirası'dır.
3. Elmas Havyar
Elmas Havyar
Beluga balığının yumurtasından elde edilen Elmas Havyarı`nın kilosu 57 bin lira civarındadır. Bu havyarı özgün yapan ürediği balıktır. Beluga balığı 120 milyon yıldır dünyada olsa da soyu tükenmek üzere ve daha çok Hazar denizinde bulunuyor.
2. Beyaz İtalyan Alba Mantarı
Beyaz İtalyan Alba Mantarı
Ekip-biçme süreci çok zor ve yorucu olan bu yermantarları aşırı yüksek fiyatıyla göze çarpıyor. Nadir bulunan bu mantarların büyükleri yaklaşık 1.51 kilogramlık ağırlığıyla 600 Bin Türk Lirası'nın üzerinde fiyatlardan kendisine alıcı buluyor.
1. Cristmas Pastası
Cristmas Pastası
İki katlı altıgen şeklindeki bu pasta Tokyo'da yapılmıştır. Pastanın süslemesinde toplamda 173 karatlık 223 elmas kullanılmıştır. Fiyatı ise 6 milyon 582 bin Türk Lirası'dır. Evet, bizce de biraz pahalı.
YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
HABER MERKEZİ GZT Editörü

Son dakika gelişmelerini, gündemdeki haberleri, bildiğiniz haberlerin bilmediğiniz detaylarını sizlerle buluşturuyor.

YUKARI DÖNÜN

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz