Aktüel & KültürKökeninde başka ülkelere ait izler taşıyan ünlü isimler

Kökeninde başka ülkelere ait izler taşıyan ünlü isimler

Kimi Rus, kimi İngiliz... Aile yapılarında bir yerlerde yabancı kökeni taşıyan ünlü isimler bu kültürü hayatları ve meslekleri içerisinde taşımayı sürdürüyor.

HÜSNA KÖŞGER GZT 1 DAKİKADA OKUNUR
Kökeninde başka ülkelere ait izler taşıyan ünlü isimler
Alina Boz ve Leyla Tanlar

Kimi Rus, kimi İngiliz... Aile yapılarında bir yerlerde yabancı kökeni taşıyan ünlü isimler bu kültürü hayatları ve meslekleri içerisinde taşımayı sürdürüyor.

BEĞEN

Bu içerikte yer alan 5 ismi hayranlıkla seyrediyoruz. Fakat onların kökleri hakkında net bir bilgiye sahibiz diyemiyoruz.

İşte bizler, bu içeriğimiz içerisinde sizlere, köklerinde başka ülkelere ait izler taşıyan isimleri derledik. Şaşırmaya hazır mısınız?

1. Neslihan Atagül Doğulu
Neslihan Atagül Doğulu

1992 doğumlu genç oyuncunun annesi bir Rus. Çocuk yaştan beri oyunculuk yapan Doğulu, bu yanını da uzunca bir süre hiç vurgulamadı. Artık bu yönünü bilmeyen yok. Kendisi de ülkenin en popüler oyuncularından.

2. Hazar Ergüçlü
Hazar Ergüçlü

1992 doğumlu genç oyuncu; Kıbrıs Türküdür. Kıbrıs'da konservatuar okuyp belediye tiyatrosunda sahne alırken, yönetmen Derviş Zaim tarafından keşfedilmiştir. Gölgeler ve Suretler filmi ile başlayan yolcuğu Medcezir dizisiyle zirveye çıkmıştır.

3. Yasemin Kay Allen
Yasemin Kay Allen
Annesi sinema oyuncusu Suna Yıldızoğlu'dur. Fakat gerçek şudur ki; Yıldızoğlu'da aslında bir İngilizdir ve Türk vatandaşı olmak için Suna ismini alıp, oyuncu Kayhan Yıldızoğlu ile evli olduğu dönemde sanat yaşamına başladığı için bu soyad ile tanınmıştır. Bu sebepledir ki; 1989 doğumlu genç oyuncunun ismi de annesi tarafından özellikle Türk ismi konmuştur. Babası da bir İngiliz olan Yasemin'in ismi Yasemin Kay, soy ismi ise Allen'dır.
4. Leyla Tanlar
Leyla Tanlar

1997 doğumlu Leyla Tanlar'ın babaannesi bir İtalyan. İtalyan Lisesi mezunu olan oyuncu, İtalya ile de bağlantılı yaşamını devam ettiriyor. Şimdilerde ise Koç Üniversitesinde okuyor.

5. Alina Boz
Alina Boz

1998 doğumlu genç oyuncu Alina Boz'un annesi bir Rus, babası ise Bulgaristan göçmeni. 7 yaşında ülkeye dönen Boz, o zamandan bu zamana hem tiyatro da hem de kamera karşısında oyunculuk yapıyor ve Kadir Has Üniversitesi Tiyatro Bölümünde okuyor.

YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
HÜSNA KÖŞGER GZT Editörü

'GZT’nin hayat editörü olarak görev yapıyor. GZT’de her hafta yayınlanan "Kamera Arkası” programını hazırlıyor. Bir gün mutlaka iyi insanların kazanacağına inanıyor. Hüsna’ya husna.kosger@gzt.com adresinden ulaşabilirsiniz.'

BEĞEN
SkyWest firmasının uçağı 'tek yolcu' için havalandı VİDEO / 00:56

SkyWest firmasının uçağı 'tek yolcu' için havalandı

Ahmet Zarifoğlu Aktüel & Kültür Cumartesi 13:40, 17.08.2019
YUKARI DÖNÜN

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz