Aktüel & KültürGezi rotanızı oluşturuyoruz: İstanbul'da doğayla iç içe bir gün geçirin

Gezi rotanızı oluşturuyoruz: İstanbul'da doğayla iç içe bir gün geçirin

Havalar ısınmaya başlamışken hafta sonunuzu daha verimli geçirme isteği doğabilir. Bizler de sizler için bir doğa yürüyüşü rotası belirledik ve 5 mekan önerip bunlar hakkında bilgiler sunduk. Peki siz bu seyahat rotasına uymaya hazır mısınız?

HÜSNA KÖŞGER GZT 1 DAKİKADA OKUNUR
Gezi rotanızı oluşturuyoruz: İstanbul'da doğayla iç içe bir gün geçirin
Beykoz ilçesi

Havalar ısınmaya başlamışken hafta sonunuzu daha verimli geçirme isteği doğabilir. Bizler de sizler için bir doğa yürüyüşü rotası belirledik ve 5 mekan önerip bunlar hakkında bilgiler sunduk. Peki siz bu seyahat rotasına uymaya hazır mısınız?

BEĞEN

Havalar ısınmaya başladı. Artık temiz yürüyüşlerin yapılma vakti. Peki nereleri tercih edip gezebiliriz? Hep bildiğiniz ve her metre karesini ezberlediğiniz alışveriş merkezlerine gitmek istemiyorsunuz değil mi?

O halde sizleri, temiz havayı ve oksijeni içinize bolca çekeceğiniz mekanların yer aldığı bu içeriğimize alalım.

Eminiz siz de önerilerimizi seveceksiniz. Ama öncelikle şu rotamıza bir bakalım:

0. Şimdi de gezeceğimiz yerlerden editörü favorisi olan 3 mekanı tanıyalım:
Şimdi de gezeceğimiz yerlerden editörü favorisi olan 3 mekanı tanıyalım:
0. Sevgililer Ormanı - Eyüp
Sevgililer Ormanı - Eyüp

Yolculuğumuz Eyüp ile başlıyor. İsmi Sevgililer Ormanı olan bu orman, Pirinççi Köyü ile Arnavutköy ilçesi arasında yer alıyor. Belgrad Ormanları'nın devamı niteliği taşır.

0. Yıldız Parkı Korusu - Beşiktaş
Yıldız Parkı Korusu - Beşiktaş

Kanuni Sultan Süleyman (1520-1566) dönemindeki kayıtlarda ilk kez ismine rastlanan ve 1600’lü yılların başında 'Kazancıoğlu Bahçesi' olarak anılmaya başlanan bu koru, 46 hektarlık alanı ile şehir içerisinde yer alan en büyük koru olarak da dikkati çekiyor. Nitekim mitolojik hikayelerde de kendisine yer buluyor.

0. Anadolu Kavağı - Beykoz
Anadolu Kavağı - Beykoz

Beykoz'da bulunan bu mekan, küçük bir sahil köyü olarak dikkat çekiyor. Anadolu Kavağı, aynı zamanda Eminönü'nden kalkan ve boğaz turu yapan vapurların da son uğrak noktasıdır.

0. Polonezköy Tabiat Parkı
Polonezköy Tabiat Parkı

1994 yılında tabiat parkı ilan edilen park, yaklaşık 3000 hektarlık bir alanı kaplıyor. Bitki çeşitliliği bakımından oldukça zengin olan park içerisinde, günübirlik kullanıma uygun piknik alanları, kamp alanları, bisiklet ve yürüyüş & koşu yolları bulunuyor.

0. Pierre Lotti Tepesi
Pierre Lotti Tepesi

Eyüp Sultan deyince akla ilk gelen yerlerden biri olan bu tepe, hem kapalı ve açık alanları hem de tarihi manzarası ve dokusuyla yerli ve yabancı turistleri kendisine çekmeyi başarıyor. 

YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
HÜSNA KÖŞGER GZT Editörü

'GZT’nin hayat editörü olarak görev yapıyor. GZT’de her hafta yayınlanan "Kamera Arkası” programını hazırlıyor. Bir gün mutlaka iyi insanların kazanacağına inanıyor. Hüsna’ya husna.kosger@gzt.com adresinden ulaşabilirsiniz.'

BEĞEN
İlk defa anne babasını gören ufaklığın verdiği muhteşem tepkiler VİDEO / 01:11

İlk defa anne babasını gören ufaklığın verdiği muhteşem tepkiler

Kamil Çapçı Aktüel & Kültür Cuma 14:46, 13.09.2019
YUKARI DÖNÜN

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz