Aktüel & KültürSil baştan! Çukur'da 'Kara Kuzular' dönemi başladı

Sil baştan! Çukur'da 'Kara Kuzular' dönemi başladı

Ekranın fenomenlik kavramını Nirvana'ya çıkartan dizisi Çukur'da her şey sil baştan! Kara Kuzular'ın gelişi yepyeni bir dönemin başlangıcı oluyor. Peki Çukur'da bizi bekleyen olası olaylar ne?

HÜSNA KÖŞGER GZT 1 DAKİKADA OKUNUR
Sil baştan! Çukur'da 'Kara Kuzular' dönemi başladı
Çukur

Ekranın fenomenlik kavramını Nirvana'ya çıkartan dizisi Çukur'da her şey sil baştan! Kara Kuzular'ın gelişi yepyeni bir dönemin başlangıcı oluyor. Peki Çukur'da bizi bekleyen olası olaylar ne?

BEĞEN

İçerde'nin ardından aynı kadroyla farklı bir hikayeyi bizlere sunan ve ikinci sezonuna başlayan Çukur'da her şey sil baştan!

Erkan Kolçak Köstendil'in kariyerine bambaşka bir boyut kazandıran, Ercan Kesal'ı dizi setlerine alıştıran Çukur'da, Koçovalıların devri bitti gibi dursa da, asıl hikaye yeni başlıyor demek mümkün.

Peki yeni sezonda bizi neler bekliyor? İlk bölümden yola çıkarak gelecek bölümler hakkında tahminler de bulunuyoruz:

0. Öncelikle sezonun ilk bölümündeki büyük şoku yazalım
Öncelikle sezonun ilk bölümündeki büyük şoku yazalım

Elbette Selim Koçovalı. Sezon finalinden itibaren oyuncularından itibaren herkesin öldü dediği Selim Koçovalı'nın yaşıyor oluşu herkeste büyük bir şok etkisi oluşturmuştu. Aslında buna kısaca bir ters köşe demek de mümkün.

0.
0. Selim artık Koçovalılar'ın tarafında
Selim artık Koçovalılar'ın tarafında

Selim'in Yamaç'ı kurtarmış olması artık ailesinin tarafında olduğunun bir göstergesi olabilir. Nitekim geçtiğimiz sezon, Vartolu'nun baba nefretinden kaynaklı hırsını kullanıp Koçovalılara çok güzel ihanet etmişti. Abisinin ölümüne sebep olduğunu da unutmamak gerekir. Bu gerçeği düşününce aslında Selim'in böyle bir yardım yapması da beklenemezdi. İlerleyen bölümlerde Koçovalıların mahalleyi tekrar almasındaki gizli kahraman olması yüksekle muhtemel.

0. Kara Kuzular'ın elinde Sultan ana olabilir
Kara Kuzular'ın elinde Sultan ana olabilir

Düğün günü yapılan katliam sırasında başta Sultan ana olmak üzere birçok kişi büyük zarar görmüştü. Selim'in yaşıyor oluşu bu kişilerin de yaşadığı düşüncesini beraberinde getirdi. Yorumumuz, Sultan ana'nın en büyük koz olarak Kara Kuzular'ın elinde bulunduğu. 

0. Sultan ana'nın ölümü bütün mahalleyi nasıl birleştirdiyse, yaşadığını bilmek de öyle birleştirecektir. Bu da Koçovalıların yeniden doğuşunun ilk adımı olacaktır.
0. Ve Vartolu ve Cumali...
Ve Vartolu ve Cumali...

Cumali'nin dönüşü ile Koçovalı ailesinin içerisinde ölmüş olan aile kavramını yeniden canlandıracak. Peki bu durum Vartolu üzerinde bir etki oluşturacak mı? Öngörümüz, Vartolu ile Cumali yüzleşmesinin gerçekleşeceği ve bu durumunda yeniden bir mücadelenin fitilini ateşleyeceği yönünde.

0. Medet'i kaybeden Vartolu'dan beklenen dönüş bu sezon olacaktır diyebiliriz.
Medet'i kaybeden Vartolu'dan beklenen dönüş bu sezon olacaktır diyebiliriz.
0. Son söz:
Son söz:

Büyük bir ters köşe ile başlayan Çukur'da yaşanan olayların bir çocuğunun gizliden gizliye Koçovalılar tarafından yapıldığı ve bu durumun ilerleyen bölümlerde ortaya çıkacağını söylemek mümkün. Flashbackler ile dolu yeni bölümlere hazırlıklı olmanız önerisiyle.

YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
H HÜSNA KÖŞGER GZT Editörü

'GZT’nin hayat editörü olarak görev yapıyor. GZT’de her hafta yayınlanan "Kamera Arkası” programını hazırlıyor. Bir gün mutlaka iyi insanların kazanacağına inanıyor. Hüsna’ya husna.kosger@gzt.com adresinden ulaşabilirsiniz.'

BEĞEN
YUKARI DÖNÜN

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz