Aktüel & KültürSiz bebeğinizi üzerinize giyiyor musunuz?

Siz bebeğinizi üzerinize giyiyor musunuz?

Evet, yanlış okumuyorsunuz. Bebeğinizle daha kaliteli vakit geçirmek istiyorsanız onu üzerinize giymeyi öğrenmeniz gerekiyor.

ASLI BAYRAM YILMAZ DİĞER 1 DAKİKADA OKUNUR
Siz bebeğinizi üzerinize giyiyor musunuz?
Baby Wearing akımı sizi de etkiledi mi?

Evet, yanlış okumuyorsunuz. Bebeğinizle daha kaliteli vakit geçirmek istiyorsanız onu üzerinize giymeyi öğrenmeniz gerekiyor.

BEĞEN

Tüm dünya bazı konularda gelenekselleşmeye devam ediyor. Çok değil 10 yıl öncesine kadar insanların çocuklarını bir bez yardımıyla vücuduna bağlıyor olması birçok kişi tarafından garip karşılanırdı. Hatta bu durumun metropol insanına yakışmadığı savunulurdu. Birçok konuda organik hayata dönmeye çalışan anne ve babalar aslında bebeklerin bir bez yardımıyla vücuda sabitlenmesinin ne kadar doğru bir uygulama olduğunu yeni yeni kavrıyor.

Anadolu kadınının vazgeçilmez aksesuarı

Anadolu’da yıllar boyunca annelerin uyguladığı yöntem şimdilerde farklı bir isimle hayatımıza ‘merhaba’ dedi. Baby Wearing, Türkçesiyle ‘Bebek Giyme’ son günlerde ülkemizde de popüler bir hal aldı. Gelin bu akımın detaylarını daha yakından öğrenelim;

0.

‘Bebek Giyme’ akımı son birkaç yıldır tüm dünyada yaygın olarak uygulanmaya başladı. Aslında bu gelenek dünyanın farklı coğrafyalarında özellikle tarlalarda çalışan kadınların yüzyıllardır tercih ettiği bir yöntemdi.  

0.
Bebek giyinme konusunda eğitim veren danışmanlık merkezleri açıldı. Bunlardan biri de Türkiye’de mevcut. Annelere, bebeklerin nasıl giyileceğiyle ilgili eğitim veriliyor ve süreç sonunda katılımcılar sertifika alıyor. 
0.
Bebek giyinme konusunda kullanılan aksesuara sling ismi veriliyor. Slingler özel olarak tasarlanan dokuma kumaşlardır. 
0.
Slinglerin bağlama şekillerine göre çeşitleri bulunuyor.
0.
Bebekler dünyaya gözlerini açar açmaz, anne ve babalarıyla temas kurmayı isterler. Böylelikle güven duyguları gelişir. Büyüklerin “Çocuğu kucağa alıştıracaksın” söylemlerine kulaklarınızı tıkayın ve bebeğinizi doyasıya kucağınızda taşıyın. 
0.
Bebekler özellikle yeni doğduklarından slingler sayesinde kendilerini anne karnında gibi hissederler.
0.
Anneleriyle birlikte hareket eden bebekler annenin sıcaklığıyla gaz problemlerinden de kurtulurlar.
0.
Bebek giyinme sayesinde bebeğinizin daha neşeli olduğunu fark edeceksiniz. 
0.
Bebeğinizi giyinirseniz; iki eliniz serbest kalır ve kendiniz içinde bir şeyler yapabilirsiniz.
0.
Bebeğinizi göğsünüze ya da sırtınıza bağladıktan sonra tüm işlerinizi gönül rahatlığıyla yapabilirsiniz.
0.
Özellikle büyük şehirlerde bebek arabası kullanmak son derece zordur. Slingler sayesinde bebeğinizle birlikte özgürce dolaşabilirsiniz.
0.
Hangi ürünü kullanacağınız ise sizin tercihinize kalmış durumda. 
0.
Bebeklerinize bol bol sarılıp onlarla yakınlık sağlayın. İnanın bu durum onların gelişimi için harika olacak. 
YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
ASLI BAYRAM YILMAZ GZT Editörü

Gzt’de spor editörü olarak görev yapıyor. Gzt’de her hafta yayınlanan “Zaman Tüneli” isimli programı hazırlayıp, sunuyor. Futbol ve kitaplar onun vazgeçilmezleri. Aslı’ya asli.bayram@gzt.com adresinden ulaşabilirsiniz.

BEĞEN
YUKARI DÖNÜN

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz