Aktüel & KültürSosyal medyada gündem olan 'Çığlık atan kadın' açıklama yaptı

Sosyal medyada gündem olan 'Çığlık atan kadın' açıklama yaptı

İstanbul'da, seyir halindeyken cep telefonu ile konuştuğu ve emniyet kemeri takmadığı gerekçesiyle 578 TL para cezası kesilen Özlem A., sinir krizi geçirerek çığlık attığı video ile gündeme geldi.

MÜGE VARDAR GZT 1 DAKİKADA OKUNUR
Sosyal medyada gündem olan 'Çığlık atan kadın' açıklama yaptı
578 TL para cezası kesilen genç kadının, bir üniversitede öğretim görevlisi olduğu ortaya çıktı.

İstanbul'da, seyir halindeyken cep telefonu ile konuştuğu ve emniyet kemeri takmadığı gerekçesiyle 578 TL para cezası kesilen Özlem A., sinir krizi geçirerek çığlık attığı video ile gündeme geldi.

BEĞEN

Seyir halindeyken cep telefonu ile konuşan ve emniyet kemeri takmayan Özlem A.'ya, 578 TL para cezası kesildi. Genç kadın, sinir krizi geçirerek çığlık attığı video ile sosyal medyada gündem oldu.

  • Öğretim görevlisi Özlem A. bir öğrencisi aracılığıyla ilk kez açıklama yaptı. Özlem A., çalıştığı üniversitedeki bir toplantıya acil olarak yetişmek zorunda olduğunu, ehliyeti olduğu halde "ehliyet taşımama" cezası kesildiğini söyleyerek, konuyla ilgili "Hukuki sürecin takipçisi olacağım" dedi.

Polis kayıtlarına göre 1 Kasım Perşembe günü Fatih'in Balat Sahili'nde yaşanan olayda, bir üniversitede öğretim görevlisi olduğu öğrenilen Özlem A., 'cep telefonunla konuştuğu ve emniyet kemeri takmadığı' gerekçesiyle polis tarafından durduruldu.

Yapılan kontrollerde otomobilin muayenesinin olmadığı da tespit edilirken, polislerin kendisine ceza yazdığını görünce sinir krizleri geçiren Özlem A. dakikalarca çığlık attı. Özlem A. polis memurları tarafından güçlükle sakinleştirilirken, o anlar cep telefonu kamerasına yansıdı. Özlem A.'ya toplam 578 TL para cezası kesilirken, otomobili de trafikten men edildi.

Ehliyeti kırık diye ceza kesmek istediler

Çığlık attığı videonun dün sosyal medyada gündem olmasının ardından, Özlem A.'nın öğrencisi olduğunu belirten bir Ekşi Sözlük kullanıcısı, kendisi ile olayın ardından görüştüğünü ifade ederek yaşananlarla ilgili Özlem A.'ya ait olduğunu iddia etti açıklamayı paylaştı. Paylaşımda özetle şu ifadeler yer aldı:

  • "Üniversitede gerçekleşen önemli bir toplantıya yetişmek üzere aracımı sürüyordum. Bu esnada trafik polisi durmamı istedi. Ehliyet ve ruhsatı kendilerine verdiğimde ehliyetimin kırık olduğunu öne sürerek bu ehliyeti kabul etmeyeceklerini bildirdiler. Kendilerine ehliyetimin olduğunu ve ehliyetsiz araba kullanmaktan ceza veremeyeceklerini söyledim, önemli bir toplantıya yetişmek durumunda olduğumu belirttim. Kendileri bana herhangi bir şey söylemeden uzun bir süre beklettiler. Ehliyetim olmasına rağmen ehliyetsiz araba kullanmaktan ceza kesti."
0.
0. 'Hukuki sürecin takipçisi olacağım'
 'Hukuki sürecin takipçisi olacağım'

Paylaşımda, Özlem A.'nın olayın kaydedildiğini görünce sinir krizi geçirdiği ve yaklaşık 1 ay sonra sosyal medyada yayınlanan görüntülerle ilgili olarak, 'Hukuki sürecin takipçisi olacağım' dediği iddia edildi.

YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
MÜGE VARDAR GZT Editörü

GZT Hayat Kategorisi’nde Sorumlu Editör olarak görev yapıyor. Kadın, sağlık, sosyal medya, popüler kültür, moda konularının yanı sıra; çeşitli markalar için reklam içerikleri üretiyor. Müge’ye müge.vardar@gzt.com adresinden ulaşabilirsiniz.

BEĞEN
YUKARI DÖNÜN

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz