Aktüel & KültürTürk Kahvesi programının bu haftaki konuğu Cemil Çiçek

Türk Kahvesi programının bu haftaki konuğu Cemil Çiçek

TVNET ekranlarında Ayşe Böhürler'in sunumuyla ekrana gelen Türk Kahvesi programının bu haftaki konuğu, 55 yıllık siyasi hayatı ve tecrübesiyle Türkiye'yi yakından tanıyan ismi 'Cemil Çiçek' oldu.

HÜSNA KÖŞGER GZT 1 DAKİKADA OKUNUR
Türk Kahvesi programının bu haftaki konuğu Cemil Çiçek
Ayşe Böhürler ve TBMM eski Başkanı Cemil Çiçek

TVNET ekranlarında Ayşe Böhürler'in sunumuyla ekrana gelen Türk Kahvesi programının bu haftaki konuğu, 55 yıllık siyasi hayatı ve tecrübesiyle Türkiye'yi yakından tanıyan ismi 'Cemil Çiçek' oldu.

BEĞEN

TVNET'in ilgiyle takip edilen programı Türk Kahvesi, her Pazar sabahı evlerinize konuk olmaya devam ediyor.

Yapımcı ve Gazeteci Ayşe Böhürler'in sunumuyla ekrana gelen programın bu haftaki, TBMM eski Başkanı Cemil Çiçek oldu.


Cemil Çiçek kimdir?

TBMM eski Başkanı Cemil Çiçek
TBMM eski Başkanı Cemil Çiçek

15 Kasım 1946'da Yozgat'ta doğdu. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. Serbest Avukat olarak çalıştı. Yozgat Belediye Başkanlığı yaptı. Anavatan Partisi ve Adalet ve Kalkınma Partisi'nin kurucu üyesi oldu. 18. Dönem Yozgat, 20, 21, 22. Dönem Ankara Milletvekili. 18 ve 20. Dönem'de Devlet Bakanlığı, 22. Dönem'de Adalet Bakanlığı yaptı. 23. Dönem'de Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcılığı görevlerine atandı. 4 Temmuz 2011 günü TBMM Genel Kurulu'nda yapılan seçim sonucunda Cemil Çiçek, 322 oyla TBMM Başkanı seçildi. Çiçek, TBMM'nin 25. Başkanı oldu. İngilizce ve orta düzeyde Fransızca bilen Çiçek, evli ve 3 çocuk babasıdır.

Fıkranın müşterisi kalmadı

Fıkraya olan ilgisiyle bilinen Cemil Çiçek, fıkranın sözlü bir kültür olduğunu belirterek, artık fıkraya ilginin azaldığını belirterek, 'fıkranın müşterisi kalmadı' açıklamasında bulundu.

Kahvenin 4 saatlik bile hatırı kalmadı

Programın adı özelinde Türk kahvesi kültürüne değinen Çiçek, toplumumuzun göçebe yapısına da değinerek sözlü kültürümüzün daha etkin olduğunu belirterek, Türk kahvesinin artık 40 yıl değil 4 saatlik bile bir hatırı kalmadığını belirtti.

Zihni fukara olanın, aklı ukala olur

İnsanların günümüzde hadleri olmayan konularda yorum ve açıklamalarda bulunduklarını belirten Çiçek, bu kapsamda böyle olan kişileri, 'Zihni fukara olanın, aklı ukala olur' sözüyle eleştirdi.

Artık karamsar olmaya başladığımızı belirten Çiçek, başarı hikayelerinin televizyon yayıncılığında daha ön plana çıkarılması gerektiğini ve siyasetin sadece Cumartesi'ye kadar yayınlanması gerektiğini, hafta sonlarının ise kültür ve sanat üzerine yayınlar taşıması gerektiğini söyledi.

Cemil Çiçek'ten 'Senden Bana Yok Faide Ey Gül' yorumu
VİDEO / 06:30
Cemil Çiçek'ten 'Senden Bana Yok Faide Ey Gül' yorumu
TVNET'te Ayşe Böhürler'in sunumuyla ekrana gelen Türk Kahvesi programına konuk olan TBMM eski Başkanı Cemil Çiçek, yayın sırasında solist Yaprak Sayar'ın okuduğu 'Senden Bana Yok Faide Ey Gül' adlı esere eşlik etti.

Cemil Çiçek'ten köy odaları hikayesi
VİDEO / 02:00
Cemil Çiçek'ten köy odaları hikayesi
TVNET'te Ayşe Böhürler'in sunumuyla ekrana gelen Türk Kahvesi programına konuk olan TBMM eski Başkanı Cemil Çiçek, eski bir gelenek olan köy odaları üzerinden misafirlik ve had bilme konuları hususunda atıflarda bulundu.

YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
HÜSNA KÖŞGER GZT Editörü

'GZT’nin hayat editörü olarak görev yapıyor. GZT’de her hafta yayınlanan "Kamera Arkası” programını hazırlıyor. Bir gün mutlaka iyi insanların kazanacağına inanıyor. Hüsna’ya husna.kosger@gzt.com adresinden ulaşabilirsiniz.'

BEĞEN
Tesise dadanan ayıya Anzer Balı testi yapıldı VİDEO / 00:29

Tesise dadanan ayıya Anzer Balı testi yapıldı

Ahmet Zarifoğlu Aktüel & Kültür Çarşamba 12:54, 21.08.2019
YUKARI DÖNÜN

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz