Aktüel & KültürUçak yolculuğu sırasında bebeklerin ağlamaması için neler yapılabilir?

Uçak yolculuğu sırasında bebeklerin ağlamaması için neler yapılabilir?

Bebeğinizle birlikte uçak yolculuğuna çıkacaksanız, bu yöntemleri aklınızdan çıkarmayın.

ASLI BAYRAM YILMAZ DİĞER 1 DAKİKADA OKUNUR
Uçak yolculuğu sırasında bebeklerin ağlamaması için neler yapılabilir?
Bebekle uçak yolculuğu.

Bebeğinizle birlikte uçak yolculuğuna çıkacaksanız, bu yöntemleri aklınızdan çıkarmayın.

BEĞEN

Bir bebeğiniz varsa tatil size çok zor gelebilir. Hele ki yollar gözünüzde büyür de büyür… Sizi yolculuk öncesinde tedirgin eden şeyse; canınızdan çok sevdiğiniz evladınızın ağlayacak olma ihtimali. Sonuç olarak bebeklerin ne zaman ağlayacakları belli olmaz. Uçak yolculuğu planları yapıyorsanız; bu öneriler biraz da olsun işinize yarayabilir.

0.

Uçak yolculuğu sırasında anne ve babaları en çok korkutan durum bebeklerin basınç nedeniyle korkacak olmaları. Kalkış ve inişlerde annelerin bebeklerini emzirmeleri tavsiye ediliyor. Şayet bebeğiniz anne sütü emmiyorsa o zaman da devreye emzik giriyor. Siz sakız çiğnerken bebeğiniz de rahatlıkla emziğini emebilir.

0.
Uçuş saatlerini özellikle bebeğinizin uyku saatlerine denk getirmeye çalışın. Bebek uyku saatinde olduğu için seyahatten pek bir şey anlamayacaktır.
0.
Çocuğunuzun karnını uçağa binmeden önce doyurmanızda fayda var. Acıkan bir bebek çok huysuz olabilir.
0.
Aynı şekilde uçağa binmeden önce mutlaka bebeğinizin altını değiştirin. Yolculuk sırasında bu işlem hem sizin hem de bebeğiniz için bir hayli zor olacaktır.
0.

Yanınıza alacağınız çantayı özenli hazırlamalısınız. Çantanın içerisinde yedek kıyafetler, yastık, ördü, bebek bezi ve oyuncak bulunmalı. 

0.
Bebekler siz ne yaparsanız yapın ağlayıp, huzursuzlanabilir bu nedenle diğer yolcularla iyi iletişim kurmakta fayda var. Çünkü onların bebeğinizin huysuzluğuna anlayış göstermesi çok önemli.
0.
Yolculuk sırasında bebekli ailelere daha anlayışlı davranmaya çalışın. Ağlayan bebeğin sesini duymazdan gelin. Unutmayın bir zamanlar sizler de bebektiniz. Bebeği ağlayan ailenin yerine kendinizi koyun ve günün birinde aynı şeyleri yaşayabileceğinizi aklınızdan geçirin.
0.
Bebekli ailelere şimdiden bol şanslar. 
YORUMUNUZU YAZIN, SORUNUZU SORUN
{{ entity.comments.quantity }} KİŞİ YORUM YAZDI
İLK YORUM YAZAN SİZ OLUN
ASLI BAYRAM YILMAZ GZT Editörü

Gzt’de spor editörü olarak görev yapıyor. Gzt’de her hafta yayınlanan “Zaman Tüneli” isimli programı hazırlayıp, sunuyor. Futbol ve kitaplar onun vazgeçilmezleri. Aslı’ya asli.bayram@gzt.com adresinden ulaşabilirsiniz.

BEĞEN
YUKARI DÖNÜN

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz