27 Ekim 2019: 6 başlıkta Türkiye'de ve dünyada öne çıkan haberler

HABER MERKEZİ GZT 1 DAKİKADA OKUNUR

27 Ekim 2019 Pazar günü 'Türkiye'de ve dünyada hangi gelişmeler yaşandı?' 6 başlıkta sizler için özetledik.

6 başlıkta 27 Ekim 2019 Pazar günü Türkiye'de ve dünyada öne çıkan haberleri derledik.

0. Trump açıkladı: DEAŞ'ın kurucu lideri Bağdadi öldürüldü

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump Beyaz Saray'da yaptığı açıklamada DEAŞ'ın lideri el-Bağdadi'nin öldürüldüğünü açıkladı.

0. İstanbul'da yine deprem oldu
Son günlerde yaşanan depremlere bir yenisi daha eklendi. AFAD, Marmara Denizi'nde Silivri açıklarında 3.1 büyüklüğünde deprem olduğunu açıkladı.
0. Resulayn'da bir askerimiz şehit oldu
Milli Savunma Bakanlığı, Resulayn'da açılan ateş sonucu 1 personelin şehit olduğunu duyurdu. Yapılan açıklamada "Barış Pınarı Harekâtı Rasulayn bölgesinde keşif-gözetleme yapan unsurlarımıza PKK/YPG’li teröristlerce yapılan taciz ateşinde bir personelimiz şehit olmuş, 5 personelimiz yaralandı, meşru müdafaa kapsamında karşılık verildi" denildi.
0. Parion Antik Kenti'nde bin 900 yıllık anıt mezar kitabesi bulundu
Çanakkale'nin Biga ilçesindeki Parion Antik Kenti'nde, arkeologların araştırmaları sırasında bin 900 yıllık olduğu tahmin edilen anıt mezar kitabesi bulundu. Parion Antik Kenti Kazı Heyeti Başkanı ve Ondokuz Mayıs Üniversitesi Arkeoloji Bölüm Başkanı Prof. Dr. Vedat Keleş,"Yazıt üzerinde iki 'Grek' ismi var. Bir Romalı tarafından çocuğu ve ölen annesine adanmış bir mezar yazıtı. Muhtemelen bu bir anıt mezar yazıtı'' dedi.
0. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Merkel telefonda görüştü
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Almanya Başbakanı Merkel ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi. Görüşmede Suriye konusu masaya yatırıldı.
0. Bilim insanları, kedilerin de köpekler kadar sadık olduğunu belirtti

Oregon Eyalet Üniversitesi tarafından yapılan bir araştırmaya göre kedilerin de en az köpekler kadar sadık olduğu ortaya çıktı. Araştırmayı yapan bilim insanlarından Dr. Kristyn Vitale, ''Kendini güvende hissetmeyen kedilerin kaçması, saklanması veya soğuk davranması gayet normal. Tüm kedilerin bu şekilde davrandığına dair bir ön yargı var, ancak kedilerin çoğu sahibini bir güven kaynağı olarak görüyor'' dedi.

H HABER MERKEZİ Pirimedya

Son dakika gelişmelerini, gündemdeki haberleri, bildiğiniz haberlerin bilmediğiniz detaylarını sizlerle buluşturuyor.