Aleyna Tilki: Amerika'da değil Ortadoğu'da kabul görmek istiyorum

ADİLE TOPÇU GZT 2 DAKİKADA OKUNUR

Genç şarkıcı Aleyna Tilki, 17 yaşında sahneye çıkmaya başladığı için tepki çekerek günlerce konuşulmuştu. Şimdilerde 19 yaşında olan ve 'dünya starı olacağım' laflarıyla gündeme gelen Tilki, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamalarla dikkati çekiyor. Twitter üzerinden bir paylaşım yapan şarkıcı, ''Amacım Amerika'da kabul görmek değil,o kolay. Amacım Ortadoğu gerçeğini oraya göstermek'' diyerek star olmakla ilgili rotasını değiştirdiğini belirtti.

Genç şarkıcı Aleyna Tilki, 17 yaşında başladığı şarkıcılıkla ilgili uzun süre tepkilerin odağı oldu. Aile Bakanlığı'nın devreye girip, küçük yaşta sahneye çıkmaması konusunda uyardığı Tilki, söylemleri dinlemeyerek şarkıcılık hayatında ilerlemeye başladı.

Şarkıcı Aleyna Tilki ''Dünya starı olacağım'' yönündeki söylemelerine yeni bir söz daha ekleyerek, ''Ortadoğu'da tanınmak istiyorum'' dedi.

Ülkeme hizmet etmek istiyorum diyen Aleyna Tilki Los Angeles'a gitti
Hayat

'Amerika'da zaten herkes destekliyor'

19 yaşındaki şarkıcı Aleyna Tilki, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamalarıyla dikkat çekiyor. Tilki Twitter üzerinden yaptığı bir açıklamayla,

''Önceden Orta Doğu değeri değil,amerikada star olmanın daha büyük olduğunu sanırdım. Amerika’daki herkes zaten seni destekliyor,yükseltmek istiyor. Ama Ortadoğu’da kabul görmek çok sert,çok zor! Amacım amerikada kabul görmek değil,o kolay.Amacım Orta Doğu gerçeğini oraya göstermek'' dedi. Şarkıcının açıklamasının ardından takipçilerinden binlerce yorum geldi.

Takipçilerinden yorum gecikmedi

Şarkıcı Aleyna Tilki'nin Twitter üzerinden paylaştığı Ortadoğu ile ilgili yazısına takipçilerinden cevap gecikmedi. Takipçilerin bazıları Tilki'yi, 'tiye alırken bazıları da ne dediğini anlamadıklarını' belirtti.

'Ortadoğu'da kartlar yeniden dağıtılıyor'

Aleyna Tilki'nin Twitter üzerinden 'Amerika ve Ortadoğu' ile ilgili yaptığı açıklamanın ardından gazeteci Ahmet Hakan Hürriyet'e yazdığı köşe yazısında konuyu ele aldı. Hakan,

''Şöyle demiş Aleyna Tilki kızımız: “Önceden Ortadoğu’da değil Amerika’da star olmanın daha büyük olduğunu sanırdım. Ortadoğu’da kabul görmek çok sert, çok zor. Artık amacım Amerika’da değil Ortadoğu’da kabul görmek.”

O meşhur cümle kalıbını yazmanın tam sırası:“Evet, sayın seyirciler. Ortadoğu’da kartlar yeniden dağıtılıyor” dedi.

Yaptığı bazı açıklamalar gündem oluyor

TV 8 ekranlarında seyirci karşına çıkan Eser Yenenler Show'un ilk konuğu Aleyna Tilki oldu. Eğlenceki geçen programa Tilki'nin Konya ile ilgili söyledikleri damga vurdu. “Geçenlerde Konya'ya gittim, günbatımı falan Kaliforniya'ya çok benziyor. Kültür şoku falan yok yani” demesi üzerine stüdyoda kahkaha tufanı koptu.

Aleyna Tilki'nin son hali 84 yaşındaki Hollywood yıldızına benzetildi
Hayat

A ADİLE TOPÇU Pirimedya