Aylan Bebek filminin fragmanı yayınlandı

HABER MERKEZİ İHA 1 DAKİKADA OKUNUR

2015 yılında Suriye'deki iç savaştan kaçarak ailesiyle birlikte Yunanistan'a geçmeye çalışırken bindikleri botun batması sonucu hayatını kaybeden Aylan bebeğin hayatı film oluyor. Cansız bedeni Bodrum'da kıyıya vuran ve bir Jandarma tarafından bulunan Aylan bebeğin hikayesinin anlatılacağı filmde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da rol aldı.

Aylan Kurdi 2 Eylül 2015'te ailesiyle birlikte Yunanistan'a geçmeye çalışırken bindikleri botun batması sonucunda hayatını kaybetti. Bebeğin cansız bedeni Bodrum'da kıyıya vurdu. Tüm dünyanın günlerce konuştuğu olay film olarak aktarılacak.

Aylan bebeğin hikayesi film oldu

Aylan bebeğin hikayesi beyazperdeye taşınıyor. Çekimleri devam eden filmin fragmanı yayınlandı. Fragmanda tanıdık isimler dikkati çekerken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP genel başkan yardımcısı Bülent Kuşoğlu rol aldı.

İlk kez bir Bakan uluslararası bir filmde rol aldı.

Aylan bebeğin hayatı film oldu! Filmde sürpriz isimler de var
Bodrum'da cesedi sahile vuran Aylan Bebek isimli filmde ünlü Hollywood aktörlerinin yanında İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu da rol aldılar. Oscar adayı olarak planlanan ve çekimleri devam eden, yönetmenliğini Ömer Sarıkaya'nın yaptığı 'Aylan Bebek' filminde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Bülent Kuşoğlu'nun yanında bir çok sürpriz oyuncu da yer aldı.

Kadroda yer alan isimler

Aylan Bebek filminin kadrosunda yer alan isimlerin arasında gazetecilerde yer alıyor. İşte o isimler;

  • Wilma Elles, Mike Mitcell, Hande Fırat, Talat Atilla, Kadir Süleyman, Ali Sabri Belid, Aydan Çakır, Dursun Hazerov, Gonca Yeşil, Mustafa Ayhan, Eymen Kaya gibi isimleryer alıyor.

Aylan bebeğin cansız bedeni Jandarma tarafından bulunmuştu

Süleyman Soylu'nun sahnesi dikkat çekti

Aylan Bebek filminde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun, başsavcı rolündeki Talat Atilla ile mülteci sorunu hakkında konuştukları sahne ilgi çekti. İçişleri Bakanı Soylu filmde, ''Dünya bizi yalnız bıraksa da, biz insanlığı yalnız bırakmayacağız'' diyerek mesaj verdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'nun filmde yer alan konuşma sahnesinden bir kare

Filmin geliri mültecilere aktarılacak

Filmde toplanan gelirin bir bölümü mülteciler için ayrılacak.

Film genel itibariyle 3 yaşındaki Aylan’ın yaşadıklarından yola çıkarak mültecilerin sorunlarına evrensel bir bakış açısı getirmeye çalışıyor.

HABER MERKEZİ GZT Editörü

Son dakika gelişmelerini, gündemdeki haberleri, bildiğiniz haberlerin bilmediğiniz detaylarını sizlerle buluşturuyor.