Beren Saat'in başrol oynadığı Atiye dizisinin ilk fragmanı yayınlandı

HABER MERKEZİ GZT 1 DAKİKADA OKUNUR

Netflix'in ikinci orijinal dizisi olan ve başrollerinde Beren Saat, Mehmet Günsür'ün yer aldığı Atiye dizisinin ilk fragmanı yayınlandı. Dizi için Göbeklitepe başta olmak üzere Güneydoğu Anadolu’nun çeşitli şehirlerinde çekimler gerçekleştirildi. Dizinin yayın tarihi ise 27 Aralık olarak belirlendi.

Dünya çapındaki izlenme oranını gittikçe arttıran Netflix Türkiye için de 4 orijinal diziye imza attı. Bu dizilerden ikincisi olan Atiye seyirciyle buluşmaya hazır. Beren Saat'in başrol oynadığı dizinin geri kalan oyuncu kadrosu da oldukça tecrübeli. 27 Aralık'ta yayınlanması beklenen ve Göbeklitepe'yi konu alan dizinin ilk fragmanı yayınlandı.

Türkiye'nin güzellikleri '1 dakikalık' tanıtım filminde toplandı
Hayat

Atiye dizisinden ilk fragman geldi

27 Aralık tarihinde Netflix'te yayınlanacak olan Atiye dizisinin ilk fragmanı yayınlandı. Atiye, genç ve güzel bir ressamın sürükleyici ve mistik hikayesini konu alıyor.

Dizinin başrollerinde Beren Saat ve Mehmet Günsür yer alırken geri kalan kadroda;Metin Akdülger, Melisa Şenolsun, Tim Seyfi, Başak Köklükaya, Civan Canova ve Meral Çetinkaya gibi isimler var.


  • Sekiz bölümden oluşan gizem-drama türündeki dizi OG Medya tarafından Onur Güvenatam’ın yaratıcılığında hayata geçirildi.
  • Projenin yapımcılığını ise Alex Sutherland üstleniyor. Jason George ve Nuran Evren Sit’in kaleme aldığı dizinin yönetmen koltuğunda Ozan Açıktan ve Gönenç Uyanık yer alıyor.

Dizinin konusu

Şengül Boybaş tarafından kaleme alınan Dünyanın Uyanışı adlı kitaptan esinlenerek hazırlanan dizi, genç ve güzel ressam Atiye’nin sürükleyici ve mistik hikayesini konu alıyor.Atiye, ailesi ve sevgilisi Ozan ile İstanbul'da sade ve mutlu bir hayat sürmektedir, ta ki dünyanın en eski tapınağı Göbeklitepe’de yapılan bir keşifle hayatı değişene kadar.

Bölgedeki kazı çalışmalarını yürüten arkeolog Erhan, Atiye ile Göbeklitepe arasındaki mistik ilişkiyi gözler önüne seren bir sembol keşfetmesini üzerine hikaye ikilinin maceralarını anlatıyor.

Netflix Beren Saat'i ''Hoş geldin Beren'' diye duyurmuştu

Netflix dünya çapında izlenme rekorları kıran dizileri ile meşhur. Beren Saat'in de platform, Instagram hesabından yaptığı paylaşımla duyurmuştu. Hatta Saat'in Netflix dizisinde oynayacağının duyulması üzerine akla ilk olarak, The Crown'da Kraliçe Elizabeth, House of Cards'ta Claiere Underwood gibi güçlü kadın kahramanların yer aldığı diziler gelmişti.