Bir İmam Hatip geleneği: Yeni gelen öğrencilere baklavalı karşılama

HABER MASASI GZT 1 DAKİKADA OKUNUR

● Kemal Edip Kürkçüoğlu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri bir gelenek olarak her yıl okula yeni başlayanlara tatlıyla karşılıyor.

● Eğitim öğretim yılının başlamasıyla birlikte okula yeni kayıt olan öğrenci arkadaşlarının iyi bir başlangıç yapabilmesi adına üst sınıf öğrencileri, yeni gelenlere baklava dağıtıyor.

● Geçtiğimiz günlerde yine bir okul açılış gününde yeni gelen öğrencileri simit atarak karşılama yapılmasının ardından, Kemal Edip Kürkçüoğlu İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin bu geleneği sosyal medyada alkış topladı.

Şanlıurfa Viranşehir'de bulunan Kemal Edip Kürkçüoğlu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi, her yıl yeni gelen alt sınıf öğrencilerini tatlıyla karşılıyor. Üst sınıf öğrencileri yeni sınıfları tek tek gezerek baklava dağıtıyor.

Yeni gelen öğrenciler üst sınıflar tarafından baklavayla karşılanıyor

Eğitim döneminin başlamasıyla beraber okula yeni gelen öğrencilerin uyum sorunu yaşamaması ve okula adapte olabilmesi açısından yapılan bu uygulama aslında bir okul geleneği. Her yıl tekrarlanan baklava geleneği Kemal Edip Kürkçüoğlu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencileri tarafından da oldukça beğeniliyor.

Bu gelenek her yıl tekrarlanarak devam ediyor

Geçtiğimiz günlerde yine bir okulun açılış gününde yeni gelen öğrencileri simitle karşılama görüntüleri oldukça tepki toplamıştı. Ardından Kemal Edip Kürkçüoğlu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi'nin bu geleneği sosyal medyada karşılık buldu.