Bunlar hep 'tasarım' dedirten 21 ev dekorasyonu

ÖMER FURKAN ÇINAR GZT 2 DAKİKADA OKUNUR

Dekorasyon kimilerine göre bir yaşam standartı kimilerine göreyse fuzuli bir israf. Dekorasyon denilince akla ilk olarak pahalı mobilyalar ve lükse eşyalar geliyor. Fakat bunun sadece maddiyatla ilgili olmadığı, biraz zevk ve biraz da estetikle birleştiğinde gayet makul bütçelerle hayalini kurduğunuz ev dekorasyonuna sahip olarak anlayabilirsiniz. Sizin için hazırladığımız tasarıma ve dekorasyona bakış açınızı değiştirecek 21 ev modeline göz atabilirsiniz.

Görür görmez ilginizi çekecek, sizi cezbedecek bu dekorasyon önerilerini desingbunker adlı Instagram hesabından sizler için derledik. Hazırsanız başlayalım.

0. 21. Modern musluklar
0. 20. Egzotik dinlenme salonu
0. 19. Keskin renk geçişleriyle oturma odası
0. 18. Duvar kitaplığı
0. 17. Aile boyu çalışma masası
0. 16. Vahşi batıdan esintiler
0. 15. Minimal gazetelik
0. 14. Fonksiyonel mobilyalar

Tuvalet kağıtlarını hem estetik hem de işlevsel açıdan değerlendiren bir tasarım örneği. Ayrıca sevimli de...

0. 13. Minimal mutfak tasarımları

Geniş ve ferah bir alana en ihtiyaç duyulan yerlerden birisi de mutfaktır. Bu yüzden mutfakta modern, minimal tasarımların tercih edilmesi gayet makul gözüküyor. Örnekte olduğu gibi. Mutfağın aslında dar olmasına rağmen tercih edilen dekorlar ferah bir görünüm kazandırmış.

0. 12. Modern evcil hayvan kulübeleri

Dekorasyon için evcil hayvanları da düşünmek gerekir. Tasarımcı, estetik bir bakışla hayvanların da hak ettiği konforu yakalamasını sağlamış.


0. 11. Ahşap dekoratif aynalar
0. 10. Sadenin şıklığı
Mimarlar kalabalık masalar için minimalist bir yemek takımı öneriyor. Klasik tarzın modern dokunuşlarla harmanlandığı minamal tasarımlar, beyazın asaletini altın varaklı çizgilerle birleştiriyor.
0. 9. Petek desenli yer kaplama
0. 8. Sade yatak odası
0. 7. Egzotik merdivenler
0. 6. Eklektik stil
Birbirine uymayan ama kullanmak istediğiniz bir çok objeyi aynı dekorda barındırma rahatlığı sunacağından kolay ve eğlenceli bir stil gibi görünür ama işin aslı kullanılan öğelerin tarzları doğru seçildiğinde sizi bir tasarım dehası gibi gösterebilecekken yanlış seçildiğinde son derece rüküş ve yorucu bir ortam yaratabilir. Eklektik tasarım; farklı kültürlerin, dönemlerin ve akımların karadüzen şekilde bir arada kullanılması değil bunlardan seçilen öğelerin modern bir şekilde harmanlanmasıdır. Modern, rustik, klasik, gotik, country veya avangard birçok stilden beğendiğiniz öğeleri renk ve dokularını dikkate alarak dekorunuza uygulayabilirsiniz.
0. 5. Akdeniz esintileri
Akdeniz stili genelde dokulu (pürüzlü sıvalı) duvarlar ve mavi, açık yeşil, beyaz, toprak ve baharat renklerini içeren öğelerle oluşturulmuş, rustik, italyan ve toskana stillerini de kapsayan bir tarzdır. Örnek tasarım beyaz ve modern bir dekor üzerine eklenen şömine sobası ile akdeniz stilini yakalamış.
0. 4. Minimalist stil
Modern tasarım akımlarının içinde en çok dikkat çeken ve tarz olarak kalabalık ve dağınıklığa savaş açan stil minimalizm; hem evinizden amaçsız bütün eşyaları uzaklaştırır hem de az eşyayla mükemmel bir şıklık yaratır. Minimalist stilin en önemli özellikleri, seçilen bir odak noktası etrafında dengeli yerleştirilmiş eşyalar, basit ve sade renk ve temalardır.
0. 3. Country Ev Dekorasyonu
Genel anlamda Amerikan, İngiliz ve Fransız mimarilerinin sentezi olan country stili ev dekorasyonunun asıl amacı sade, kolay kullanılabilir ve modern bir yaşam alanı oluşturmak. Mutfaklarda eskitme mobilyalar, salon ve oturma odalarında ise yine eskitme mobilyaların yanında bol çiçekli kumaşlar bu tarzın öne çıkan unsurları.
0. 2. Bohem Tarz Ev Dekorasyonu
Fransızca kökenli 'bohem' sözcüğü 'yarınını düşünmeden günü gününe tasasız, derbeder bir yaşayışı olan' şeklinde sözlükte tanımlanmakta. Dekorasyon açısından baktığımızda bu tarz aslında minimalist dekorasyon stilinin tam anlamıyla zıttı olarak karşımıza çıkıyor. Yani yoğun şekilde aksesuar ve renk kullanımını seviyor ve evin içinde neşeli bir hava estirmek istiyorsan bohem tarzı dekorasyonu kesinlikle düşünmelisin. 
0. 1. Modern Ev Dekorasyonu
Modern tarz ev dekorasyonunun net olarak bir tanımı olmamakla birlikte genel karakteristik özelliği fazla ayrıntısı olmayan net ve sade mobilyalar tercih edip oda içerisindeki hareketliliği aksesuar ya da duvar kağıdı gibi yan ögelerin yardımıyla sağlamak.

GZT Hayat Kategorisi’nde Editör olarak görev yapıyor. Ömer’e omer.cinar@pirimedya.com adresinden ulaşabilirsiniz.