Cüce olan fenomen kedi Grumpy Cat öldü

ADİLE TOPÇU GZT 1 DAKİKADA OKUNUR

Cüce kedi olmasıyla internette fenomen haline gelen ve Maloklüzyonu rahatsızlığı ile bilinen Grumpy Cat adlı kedi öldü. Sosyal medya hesabında 1 milyondan fazla takipçisi bulunan kedinin ölümü Twitter'dan duyuruldu. Yapılan açıklamada kedinin idrar yolu enfeksiyonu nedeniyle öldüğü belirlendi.

Grumpy Cat isimli kedi huysuz surat ifadesi ile biliniyor. Fenomen olan ve sosyal medyada takipçi sayısı olarak rekor kıran kedi 7 yaşında öldü. Kedinin ölüm nedenin enfeksiyon olduğu açıklandı.

Huysuz kedi

4 Nisan 2012'de doğan Grumpy Cat'in gerçek adı Tardar Sauce (Tartar Sos). Sahibi Tabatha'nın kardeşi Bryan'ın 22 Eylül 2012'de fotoğrafını Reddit'e eklemesiyle ünlenen Grumpy Cat'in fotoğrafı tüm huysuz başlıklarında kullanılmaya başlandı. Facebook'ta ve Twitter'daki resmi huysuz kedi hesaplarının 1,5 milyondan fazla takipçisi bulunuyor. Ölümü Twitter'dan duyuruldu.

Neden huysuz deniliyordu?

Grumpy Cat, yönetmenliğini Andy Capper ve Juliette Eisner'ın yaptığı viral videolar hakkındki Lil Bub & Friendz isimli belgeselde rol aldı. Ayrıca Grumpy Cat, BuzzFeed'de 2013 Webby Ödülleri'nde yılın internet meme'i ödülünü kazandı. Grumpy Cat, 30 Mayıs 2013'te The Wall Street Journal'ın ön sayfasında yer aldı.

Grumpy Cat'in huysuz görünüşünün nedeni cüce kedi olması ve Maloklüzyonu rahatsızlığıydı.

Fenomen olan kedi 7 yaşında öldü.

Avustralya kedileri öldürmek için havadan zehirli sosis atıyor
Gündem

A ADİLE TOPÇU Pirimedya