Diriliş Ertuğrul bitti: Burak Özçivit'in Osman Gazi yolculuğu başlıyor

ADİLE TOPÇU GZT 1 DAKİKADA OKUNUR

Diriliş Ertuğrul, geçtiğimiz hafta final yaparak 5 yıllık ekran macerasını noktaladı.

Dizi, yeni sezonda Osman Gazi serisiyle devam etme kararı aldı.

Osman Gazi'nin oyuncu kadrosu tamamen yenilenirken, başrol oyuncusu ise Burak Özçivit oldu.

Osman Gazi karakterini oynamaya evet diyen Özçivit rolle ilgili hazırlıklarına devam ediyor.

TRT'nin başarılı yapımlarından biri olan, 5 yıllık ekran macerasında hem yurt içi hem de yurt dışında rekor kıran dizi Diriliş Ertuğrul 150. bölüm itibariyle final yaptı. Final bölümüyle herkesi etkilemeyi başaran dizi bir ilke imza atarak, son sahnede Fetih suresini okuttu. İzleyicileri tarafından 5 yıl boyunca reyting sıralarında en üstlere taşınan dizi gelecek sezonda Osman Gazi projesi ile ekrana dönecek. Dizi ekibi bu rol için de Burak Özçivit ile anlaştı.

Diriliş Ertuğrul'un etkileyici finali

Diriliş Ertuğrul dizisi geçtiğimiz günlerde 150. bölümüyle sezon finali yaptı. Ancak yeni sezonda tekrar yayınlanmayacak ve farklı bir kadro ile yeni bir konsepte geçecek olan dizinin son bölümü final niteliğinde oldu. Final bölümünün son sahnesinde Fetih suresi okundu. Türk dizi tarihinde de ilk olan bu durum izleyicilerinden tam not aldı. Yeni sezonda Osman Gazi ile devam edecek olan dizinin yayın tarihi ise henüz belli değil.

Ancak Diriliş Ertuğrul'un bir önceki sezonlara baktığımızda Diriliş Osman'ın 2019 Eylül ya da Ekim ayında başlayacağı tahmin ediliyor.

Engin Altan Düzyatan dizinin bitmesinin ardından dinleneceğini söyledi

Burak Özçivit dönemi başlayacak

Diriliş Ertuğrul dizisinin 150. bölümüyle veda etmesinin ardından, Diriliş Osman merakla beklenmeye başladı. Dizi ekibi, Osman karakteri için başarılı oyunculardan biri olan Burak Özçivit ile anlaştı. Gelen bilgilere göre oyuncu, rolü için aylardır hazırlık içerisinde. At binmeye başlayan Özçivit, aynı zaman da tarih dersleri de alıyor. Gelecek sezon ekranda oyuncu Burak Özçivit'in dönemi başlayacak. Dizinin izleyicisi ise oyuncudan oldukça umutlu.

Burak Özçivit, uzun zamandır ekranda yer almıyor

Burak Özçivit, Diriliş Osman'dan ne kadar kazanacak?

Burak Özçivit, Türkiye'nin en çok kazanan aktörlerinin başında geliyor. Ünlü oyuncunun yapım şirketi ile gayet yüksek bir paraya anlaştığı söyleniyor. Net rakam henüz açıklanmış değil ancak dudak uçuklatan rakamlar konuşuluyor.

Burak Özçivit en son Kerem Bursin'le Can Feda filminde oynamıştı

Engin Altan Düzyatan'dan Osman Gazi yorumu geldi

5 sezon boyunca Diriliş Ertuğrul karakterini başarı ile canlandıran ve Türkiye dışında da ün kazanan Engin Altan Düzyatan, diziye veda etti.

Engin Altan Düzyatan diziyle olduğu kadar reklam filmleriyle de dikkat çekti

Düzyatan Burak Özçivit'in Osman Gazi'yi canlandırması ile ilgili ise, ''Dizi bitiyor. Artık biraz dinlenecek ve ailemle vakit geçireceğim. Burak kardeşim ise rolünün hakkını verecektir'' dedi.

Fahriye Evcen ve Burak Özçivit'in oğlu Karan'a milyonluk teklif
Hayat

A ADİLE TOPÇU Pirimedya