GKB Gençlik Zirvesi sona erdi: Seneye görüşmek üzere

HABER MASASI GZT 1 DAKİKADA OKUNUR

● Nitelikli genç, kurum ve toplum inşasına katkıda bulunacak sivil yapıları bir araya getirmeyi amaçlayan Gençlik Kuruluşları Birliği bu yıl ilk kez Balıkesir'de düzenlenen zirvede bir araya geldi.

● 20 sivil toplum kuruluşunun ve 500 gencin katıldığı zirvede, kurulan 5 ayrı çalışma masasında siyaset, eğitim, iktisat, kültür, sanat konuları ele alındı.

● Çalıştay sonrası gençlerin 5 ayrı başlıkta ele aldığı temel sorunlar ve bunlara getirilen çözüm önerileri somut hale getirilerek çalıştay bildirisine dönüştürüldü.

Gençlerin sesinin, görüşlerinin, beklentilerinin bütün ilgili taraflar tarafından net bir şekilde anlaşılmasına vesile olacak Gençlik Kuruluşları Birliği Zirvesi bu yıl ilk kez Balıkesir'de bir araya geldi.

Balıkesir'de gerçekleşen zirvede ev sahipliğin Belediye Başkanı Yücel Yılmaz yaptı

Ana sponsorluğunu Balıkesir Belediyesi'nin, medya sponsorluğunu da GZT.com'un yaptığı zirve, yaklaşık 20 sivil toplum kuruluşunu ve 500'den fazla genci ağırladı.

GKB Gençlik Zirvesi devam ediyor: Numan Kurtulmuş gençlerle buluştu
Hayat

Zirvede 5 ayrı çalıştay masası kuruldu

Zirvede hangi konular masaya yatırıldı?

Gençlik STK’ları yöneticilerini, araştırmacıları ve gençlik politika yapıcılarını bir araya getirmek, gençliğin temel yönelimleri, sorunları ve ihtiyaçları konusunda istişare zemini oluşturmak, gençlere sunulacak kamu ve sivil toplum hizmetlerinde vizyon birliği oluşturmak; ilhamveren, iyi örnek oluşturan STK uygulamalarını ilgili kuruluşlarla paylaşmak gibi amaçlarla toplanan Gençlik Kuruluşları Birliği Zirvesi, sonuçlarıyla gençliğe ilham vermeyi amaçlıyor.

Numan Kurtulmuş Gençlik Zirvesi'nde GZT'nin sorularını yanıtladı

Numan Kurtulmuş, etkinliğin 2. gününde yapılacak çalışmalar öncesinde gençlerle bir araya geldi. Balıkesir'de devam eden zirveye katılmak üzere organizasyonun yapıldığı otele gelen Kurtulmuş, zirvenin ikinci gününde düzenlenen konferansta bir de sunum gerçekleştirdi.

Kurtulmuş, GZT'nin sorularını yanıtladı

45 dakikayı aşan bir sunumla gençlere yol haritası çizen ve nasihatler veren AK Parti Başkan Vekili, konuşmasının ardından GZT'nin sorularını yanıtladı.

AK Parti Başkan Vekili Numan Kurtulmuş röportaj verdikten sonra otelden ayrıldı. AK Parti Başkan Vekili Kurtulmuş'un otelden ayrılmasının ardından gençler çalıştay raporu oluşturmak için bir araya gelerek toplantılar gerçekleştirdi.

Çalıştay kararları 1 yıl boyunca uygulanacak

Gençlik Zirvesi'nde masaya yatırılan konular sonucunda ortaya çıkan bildiriler 1 yıl boyunca uygulanacak.

Çalıştay için STK başkanları bir araya geldi

STK'ların yaptığı çalışmaların desteklenmesi ve gençlerin sosyal sorumluluk projelerinde daha fazla yer almasını amaçlayan zirveden bağımlılık, kültür sanat ve daha birçok konu hakkında yeni fikirler oluşturuldu.