Hafta sonu sineması: Absürd komedinin en iyi örneği; ''Cinayet Süsü''

ÖMER FURKAN ÇINAR GZT 1 DAKİKADA OKUNUR

Son on yılın Türk filmlerine ait vizyon hasılatı ve seyirci rakamlarına bakınca sinema seyircisinin melodram türünden sonra en çok ilgi gösterdiği film türünün komedi olduğunu söylemek sanırım yanlış olmaz.

● Komedi filmlerine Ölümlü Dünya ile farklı bir soluk getirmeyi başaran, Ali Atay, Feyyaz Yiğit ve Aziz Kedi üçlüsünün yeni filmi 'Cinayet Süsü' 25 Ekim'de vizyona girdi.

● Güçlü kadrosuyla öne çıkan film, bir seri katilin peşine düşen cinayet büro ekibinin düştükleri absürd durumları konu alıyor.

Türk izleyicileri 'AbsürdKomedi' ile tanıştıran isimlerin arasında yer alan Ali Atay, son olarak yönetmenliğini yaptığı Ölümlü Dünya filmiyle sinema sektörüne de bu heyecanı başarılı bir şekilde taşıdı. Senaryosunu tıpkı Ölümlü Dünya'da olduğu gibi Ali Atay, Feyyaz Yiğit ve Aziz Kedi kaleme aldı.

Cem Yılmaz bu sefer güldürmedi: Karakomik Filmler gişeye takıldı
Hayat

Seyircileri güldüreceği konusunda oldukça iddialı olan yönetmen Ali Atay, Bunda haklı da olabilir; zira vizyona girdiği günden beri sinema salonlarını dolduran nadir filmlerin başında geliyor. Buna Cem Yılmaz'ın son filmi 'KarakomikFilmler' de dahil.

Geçtiğimiz yıl sinemalarda en sevilen komedi filmlerinden olmayı başaran Ölümlü Dünya filminin senaryosunu kaleme alan muhteşem üçlü yeni bir film için kolları sıvadı.

Seri katilin peşinden sürüklenen komedi tufanı: Cinayet Süsü

Ülke tarihinin en gizemli seri katil vakasını çözmeye çalışan Cinayet Büro ekibinin kahkaha dolu hikayesini konu alıyor. Ön hazırlık çalışmaları 8 hafta süren filmin çekimleri İstanbul'da gerçekleşti. Film 25 Ekim'de seyirci ile buluştu.

Doğal komik: Feyyaz Yiğit

Sinema kariyerine 'Ölümlü Dünya' ile oldukça etkili bir başlangıç yapan, daha öncesinde de yazarlık yapan, aslında birçoğumuzun onu Okan Bayülgen'in televizyon programında tanıdı. Fakat o olaylara farklı yaklaşımıyla ve sarkastik düşünce yapısını yazıya dökerek hem iyi bir yazar hem de doğallığıyla iyi bir oyuncu olmayı başardı.

Film Fragmanı

Türk İşi Dondurma filmi 'Avrupa'ya' uzanıyor
Hayat

Kadrosu ve senaryosu kuvvetli

Usta oyuncu kadrosunun bir araya geldiği filmin başrollerini Uğur Yücel, Cengiz Bozkurt, Binnur Kaya, Feyyaz Yiğit ve Mert Denizmen paylaşıyor. Ölümlü Dünya filminin senaryo ekibinin kaleme aldığı film, sürükleyici ve bol mizah içeren konusuyla şimdiden takipçilerini heyecanlandırdı.

Doğu Demirkol, 'En İyi Erkek Oyuncu' ödülü için yarışacak
Hayat

Çekimleri 5 haftada tamamlanan, sezonun büyük sesi getirmesi beklenen Cinayet Süsü; tarihin en gizemli seri katil vakasını olabilecek en yanlış yöntemlerle çözmeye çalışan Cinayet Büro ekibinin kahkaha dolu maceralarını konu alıyor.

Filmin konusu

Yılların deneyimine sahip Başkomiser Emin ve ekip arkadaşları, ülkenin cinayet tarihindeki en gizemli vakayı, polislik tarihindeki en yanlış yöntemlerle çözmeye koyulurlar. Birbiri ardına yaşanan rezillikler, durmadan devam eden cinayetler ve ekip içinde filizlenen yasakaşk birbirine karışınca herkes çıldırmanın eşiğine gelir. Ortada suç vardır ama suçlu yoktur, cinayet vardır ama katil yoktur.

GZT Hayat Kategorisi’nde Editör olarak görev yapıyor. Ömer’e omer.cinar@pirimedya.com adresinden ulaşabilirsiniz.