İngiliz ve Amerikalı çocukların hayali 'YouTuber' olmak

HABER MERKEZİ DİĞER 1 DAKİKADA OKUNUR

Lego şirketi, Neil Armstrong'un Ay'a ayak basmasının 50. yıldönümüne özel yaşları 8 ila 12 arasında değişen 3.000 çocukla bir anket çalışması gerçekleştirdi.

Araştırma kapsamında çocuklara hangi mesleği yapmak istedikleri soruldu. İngiltere, ABD ve Çin'deki çocuklara yapılan anketin sonuçlarına göre, Çin'deki çocuklar astronot olmak isterken İngiltere ve ABD'deki çocuklar YouTuber olmak istediğini belirtti.

Neil Armstrong'un Ay'a ayak basmasının 50'nci yıldönümü nedeniyle bir anket yapıldı. Yapılan anket sonucuna göre, ABD ve İngiltere'de çocukların YouTuber olmayı astronotluğa tercih ettiğine işaret ediliyor.

Anket 3.000 çocukla yapıldı

Anket, Lego şirketi adına yaşları 8 ila 12 arasında değişen 3.000 çocukla ABD, İngiltere ve Çin'de yapıldı. Yapılan anket sonucunda ABD ve İngiltere'de YouTuber ya da vlogger olmak istediğini söyleyen çocukların sayısı astronot olmak isteyenlere göre üç kat fazla çıktı.

Çin'de ise ankete katılanların çoğu astronot olmak istediğini belirtti.

Çin'deki çocuklar astronot olmak istediklerini belirtti

Çocuklara beş seçenek sunuldu

Yapılan anket kapsamında çocuklara beş seçenek sunuldu. Bu seçeneklerin arasında astronot, müzisyen, profesyonel atlet, öğretmen ve YouTuber/vlogger gibi meslekler yer aldı. Çocuklar bu meslekler arasında seçim yaptı.

Çin'deki çocukların yüzde 56'sı astronotluğu tercih ederken ABD ve İngiltere'de bu oran yüzde 11 oldu. İngiltere'de YouTuber olmak istediğini söyleyenlerin oranı yüzde 30, ABD'de ise yüzde 29 olarak belirlendi.

H HABER MERKEZİ Pirimedya

Son dakika gelişmelerini, gündemdeki haberleri, bildiğiniz haberlerin bilmediğiniz detaylarını sizlerle buluşturuyor.