Joker'in gişe hasılatı belli oldu: Zirveye ramak kaldı

HABER MERKEZİ , ÖMER FURKAN ÇINAR GZT 2 DAKİKADA OKUNUR

● Yapımcılığını Martin Scorsese'nin üstlendiği, yönetmen koltuğunda Todd Phillips'in oturduğu ve başrolünde Joaquin Phoenix'in yer aldığı 'Joker' filmi büyük tartışmalar gölgesinde 4 Ekim'de gösterime girdi.

● Joaquin Phoenix'in oyunculuğuyla efsaneleşen Joker filmi gişede rekor kırdı.

● Ancak filmin vizyona girdiği günden itibaren açıklanan toplam hasılat geliri 93.5 milyonu da geride bırakarak dünya çapında 740 milyon dolara ulaştı. Üstelik bu rakam sadece ABD'de 240 milyon dolar olarak belirlendi.

Joaquin Phoenix'in başrolü oynadığı Joker filmi sinema piyasasına hızlı bir giriş yaptı. Vizyona girmeden önce gündeme düşen film zaten merak ediliyordu.

Yapımcılığını Martin Scorsese'nin üstlendiği, yönetmen koltuğunda Todd Phillips'in oturduğu film Türkiye'de ilk üç günde 313 sinemanın 435 salonunda gösterildi ve 385 bin kişi tarafından izlenerek tüm zamanların ekim ayı en iyi yabancı film izleyici açılış rekorunu kırmayı başardı.

Joker rekor kırdı: İlk gün hasılatı '24 milyon 600 bin dolar'
Hayat

Gişe hasılatıyla da rekor kırdı

Tüm zamanların en iyi kötü karakter filmi olan Joker rekorların da sahibi oldu. Sinema piyasasına yeni bir soluk getiren filmin gişe hasılatı 740 milyon dolara ulaştı. Bu rakam sadece ABD'de 240 milyon doları gördü. Başrolünde Phoenix'in karakteri efsanelerin ötesine taşıması filmin başarılı olacağını en başından belli etmişti. Bu gişe hasılatı Joker’in beyaz perdede şimdiye kadarki en başarılı DC filmi olabileceği anlamına geliyor.

7. Koğuştaki Mucize'nin açılış rakamları belli oldu: 16 yılın en iyi 'Ekim' başlangıcı
Hayat

Film IMDb puanı belli oldu

Sinema sektörüyle ilgili pek çok internet sitesi, Joker'e tam puan verdi. Ancak filmle ilgili en çok merak edilen IMDB puanı oldu. IMDb puanı, belli bir jüri ya da eleştirmen topluluğu tarafından değil, izleyiciler tarafından oluşturuluyor.

Filmi vizyondaki ilk haftasını geride bıraktı ve IMDb puanı belli oldu. Joker, 170 bin 171 kullanıcının oyuyla 10 üzerinde 9 puan almayı başardı.

Bu arada eski Joker filmi iptal ettirmek istemiş

Bir yıldır sinema sektörünün gündeminden düşmeyen Joker filmi, 4 Ekim itibariylevizyona girdi. 2018 yılında You Were NeverReally Here'da sergilediği performansla hayran bırakan Joaquin Phoenix, filmde Joker karakterini canlandırıyor.

Phoenix bu karakterin üstesinden hakkıyla geldi. Biz bayıldık! Ancak bazı iddialar gündeme geldi. Filme gölge düşüreceğini sanmıyoruz ama Oscar’lı oyuncu Jared Leto, meğer şu an vizyonda olan bağımsız Joker filmini iptal ettirmek istemiş!

Jared Leto, yeni film için Joker olma hayalleri kurmuş

Menajerini bile işten çıkarmış

Jared Leto en az Joaquin Phoneix kadar iyi bir aktör. Sadece Suicide Squad filminde mafyavari bir Joker’e, son derece talihsiz bir hikaye ile hayat verdi. Bu yüzen olumsuz olarak akıllarda yer etmiş olabilir.

Joker filmini iptal ettirmek istemesinin sebebi içinde ukte kalan karakteri kendisinin canlandırmak istemesiydi. Leto, Suicide Squad filmini akıllardan silmek istiyordu. Ancak Joker için seçilen karakter Phoneix oldu.

H HABER MERKEZİ Pirimedya

Son dakika gelişmelerini, gündemdeki haberleri, bildiğiniz haberlerin bilmediğiniz detaylarını sizlerle buluşturuyor.

GZT Hayat Kategorisi’nde Editör olarak görev yapıyor. Ömer’e omer.cinar@pirimedya.com adresinden ulaşabilirsiniz.