Kraliçe Elizabeth ölünce neler olacak?

ADİLE TOPÇU GZT 1 DAKİKADA OKUNUR

İngiltere Kraliyet'inin bugünlere kadar gelmesinde şüphesiz Kraliçe Elizabeth'in etkisi çok büyük. Babasının ani ölümüyle tahta geçmek zorunda kalan Kraliçe, o günden beri tahtın tek sahibi konumunda. 93 yaşındaki Kraliçe ölürse birçok şey değişecek. Hatta oğlu Prens Charles'in kral olmasıyla monarşi bile sıkıntıya düşebilir.

Kraliçe 2. Elizabeth'in hikayesi babasının vefatının ardından ani bir şekilde tahta geçmesiyle başlıyor. Tahta geçmek zorunda kalan Kraliçe, yıllardır sarsılmaz yerini bir şekilde korumayı başardı. Prens Diana'nın ölümünden sonra eleştiriler almasına rağmen Elizabeth'e olan saygı giderek arttı. Meghan Markle ve Kate Middleton aileye girdikten sonra magazinsel olarak gündemde yer alan Kraliçe öldükten sonra neler olacak dersiniz?

Cenaze töreni 12 gün sonra olacak

Kraliçe'nin cenazesi Wastminister Hall’a taşınacak ve 4 gün boyunca burada duracak. Ölümünden 12 gün sonra cenaze töreni gerçekleştirilecek. Piyasalar ve borsa kapanacak. O günün organizasyonel harcamaları hariç İngiltere bütçesine maliyeti 1.2 - 6 Milyar pound olacak. Elizabeth, Windsor’da St George kilisesinde, babasının yanına gömülecek.

Kraliçe'nin gençliğinden bir kare.

Kanallar yayın durduracak

BBC kanallarının tümü yayına ara verecek ve ölüm haberini sunacak. Ölüm haberini sunma ihtimallerine karşın, spikerler dolaplarında bir yedek kıyafet saklıyorlar. Tüm komedi programları ve gösterileri iptal edilecek

Kraliçe ve eşi.

Prenses Diana neden öldü?
Hayat

Oğlu kral olacak

Charles 70’inden sonra kral olacak, bu arada İngiltere’de emeklilik yaşı 69. Prens Charles ismini değiştirebilecek, kral ve kraliçeler kendileri için bir taht adı seçebiliyor. Prens William, Charles’ın yerine Galler prensi unvanını alacak. Camilla ise Queen Consort ünvanına alacak. God save The Queen marşı God save The King olarak değişecek.Yeni paralar basılacak, resmi evraklar yeniden düzenlenecek.

Prens Charles ve oğulları.

Her şey değişecek

Pasaportlar değişecek, polis üniformaları ve kaskları dahi yeniden hazırlanacak.

Milletler topluluğu(Commonwealth)’nun kaderi riske girecek. 53 ülkeyi kapsayan bu organizasyon üyeleri yol ayrımına girebilir. Ya da Charles’ın krallığı ile birlikte monarşinin geleceği tehlikeye girebilir.

Meghan Markle çalışanları istifa ettirdi
Hayat

A ADİLE TOPÇU Pirimedya