Kraliçe olmaya dair umudunu kaybeden Meghan Markle 'modaya el attı'

ADİLE TOPÇU DİĞER 1 DAKİKADA OKUNUR

Meghan Markle, Prens Harry ile evlendikten sonra oyunculuğu bırakarak İngiltere'ye yerleşti. Kraliyetin resmi görevlerinde Cambridge Düşesi Kate Middelton kadar yer alamayan Meghan, modaya yöneldi. Düşes, kadınlar yararına çalışan bir vakıf için kıyafet hazırlayıp satışa sundu.

Prens Harry ile evlendikten sonra oyunculuğu bırakmak zorunda kalan Meghan Markle, modaya el attı. En son bir dergide editörlük görevini üstlenen Meghan, kadınlar için çalışan bir vakıf yararına kıyafet tasarlayıp satışa sundu.

İngiliz basını, 'Kraliçe olması zor olan' Düşes'in kendini bu şekilde göstermeye çalıştığını iddia ediyor.

Tasarladığı kıyafetler satışta

Meghan Markle'ın kadınlar için çalışan bir vakıf yararına tasarladığı kıyafet koleksiyonu internet üzerinden satışa sunuldu.

Sussex Düşesi’nin beş parçadan oluşan kapsül koleksiyonu, iş görüşmelerine giden kadınlara kıyafet tedarik eden İngiliz yardım derneği Smart Works yararına satışa çıkarıldı.

Meghan Markle, iş kadınlarına özel kıyafet tasarladı

Koleksiyonda yakın arkadaşının imzası var

Meghan Markle'ın hazırladığı koleksiyon, Marks & Spencer, John Lewis ve Jigsaw şirketlerinin yanı sıra Markle’ın yakın arkadaşı tasarımcı Misha Nonoo’nun işbirliğiyle hazırlandı.

Koleksiyonda 19,50 sterline elbise, 109 sterline çanta yer alıyor.

Meghan Markle, kıyafetlerin tanıtıldığı etkinliğe katıldı

'Maddi yardım yeterli değil'

Tasarladığı ve satışa sunulan kıyafetlerle ilgili konuşan Sussex Düşesi Meghan Markle,''Yalnızca maddi yardımın yeterli değil. Kadınlar üreterek ve yaratıcılıklarını kullanarak özgürleşebilirler. Koleksiyonuyla birlikte kadınların hikayelerine dokunmak istiyorum. İş görüşmesine giden kadınların özgüvenli olmaları, kendilerini iyi hissetmeleri gerekiyor'' dedi.

Kraliçe olma şansı yok

Meghan Markle ve Prens Harry'nın tahta geçme şansı bulunmuyor. Kraliyet kuralları gereği, Kraliçe'nin ardından tahta geçecek isim Prens Charles olacak. Charles'ın tahta geçmesinin ardından sıra Prens William ve oğlu Prens George'a gelecek.

A ADİLE TOPÇU Pirimedya