Meghan Markle İngiliz Kraliyet ailesini nasıl etkiledi?

ADİLE TOPÇU GZT 2 DAKİKADA OKUNUR

Oyuncu Meghan Markle, İngiliz Kraliyet ailesinin küçük oğlu Prens Harry ile evlendi.

Meghan'ın melez bir gelin olması, İngiliz Kraliyeti'nde bir ilk olarak tarihe geçti.

Feminist ve oyuncu olan Markle aynı zamanda bir kez evlendi ve boşandı. Bu durumda Kraliçe'nin kurallarını yıkan bir etkiye neden oldu.

Kate Middleton ile anlaşamadığı iddia edilen Düşes Markle, Prens Harry ile ayrı bir eve çıkarak Kraliyet yapısını bozdu.

Meghan Markle ve Prens Harry geçtiğimiz yıl mayıs ayında gösterişli bir dğün töreniyle evlendi. Eski bir Hollywood yıldızı olan Meghan bir dernek toplantısı sırasında Prens Harry ile tanıştı. Aileye giren Markle'ın oyuncu olması, Amerikalı ve bir melez olması ise tüm dünya tarafından çok konuşuldu. İngiliz basını bu konuyla ilgili özel bir dosya açtı, çifte ve bebeği hakkındaki bilinmeyenleri araştırdı.

Tarihte bir ilk

Meghan Markle, 37 yaşında ve eski bir oyuncu. Ayrıca Meghan'ın annesi Doria Ragland, siyah ve babası Thomas Markle, beyaz. Yani Düşes bir melez. Bu durumda Markle'ın bebeği Kraliyet ailesinde, taht doğrultusunda bir ilk olarak tarihe geçti.

Meghan Markle'ın Amerikalı olması bebeğin iki taraflı bir topluluğa hitap ettiği ve Amerikan vatandaşı olabileceğini de gündeme getiriyor.

Meghan Markle ilk çocuğunu dünyaya getirdi

Velihat olan bebek unvan alamayacak

İlk çocuğunu kucağına alan ve bir erkek bebek dünyaya getiren Meghan Markle'ın bebeği hakkında bazı bilinmeyenler gündeme geldi. Gelen bilgilere göre;Prens William'ın çocukları prens ve prenses unvanlarına sahipken Kraliçe Elizabeth'in 2012'de getirdiği yeni kurallarla birlikte Prens Harry'nin yeni doğan bebeğine aynı unvanın tanınmayacak.

Meghan Markle ve Prens Harry bebeklerini basınla ile tanıştırdı

Kraliyet ailesinde ayrılığın ilk sinyali: Meghan ve Harry Instagram hesabı açtı
Hayat

Meghan'ın Kraliyet ailesine aykırı tarzı

Meghan Markle, Amerikan vatandaşlığından vazgeçmiyor. Ayrıca baby shower partisi düzenlemesi de Kraliyet ailesinin geleneklerine uygun değildi. Üstelik Markle, Prens Harry'ı de saraydan ayrılmaya zorladı. Son zamanlarda ise çiftin bebekleriyle İngiltere'den de ayrılacağı konuşuluyor.

Tüm bu yaşananlar Kraliyet ailesinde bir Meghan Markle tarzının hakim olduğu ve genel anlamda Kraliyet kurallarını yıkmaya yönelik olduğunu gündeme getirdi.

Meghan Markle Suits dizisi ile ünlendi

Doğumunu ilan etmedi

Meghan Markle doğum yapmadan önceKensington Sarayı'ndan resmi bir açıklama yapıldı. Açıklamada, Sussex Düşesi'nin doğumunun ilan edilmeyeceği, çiftin özel kutlamalarından sonra uygun gördükleri bir gün halkla paylaşacakları bildirildi. Daha önce evde doğum yapmak istediğini belirten Meghan Markle’ın bu isteğini de kabul eden Kensington Sarayı’ndan bir sözcü alınan kararı bir bildiri ile halka duyurdu.

Meghan Markle ve Prens Harry

Meghan Markle bebeğini basının karşısına çıkardı

Meghan Markle ve Prens Harry çifti ilk bebeklerini kucaklarına almanın heyecanını yaşıyor. Kraliyetin tahttaki 7. varisinin erkek olduğu açıklandıktan sonra görüntü verilmemiş, çift aile olarak mutlu anları beraber yaşayacaklarını ardından basınla tanıştırılacağını açıklamıştı.

Doğumdan birkaç gün sonra Prens Harry ve Markle bir ilki gerçekleştirerek bebeği sadece basının karşısına çıkardı.

Kraliçe Elizabeth ölünce neler olacak?
Hayat

A ADİLE TOPÇU Pirimedya