Ramazan ayına özel günlük iftar menüsü #11

ADİLE TOPÇU LOKMA 1 DAKİKADA OKUNUR

Lokma'nın sitesinden aldığımız lezzetli tarifler ile bugünün menüsünü beğeninize sunuyoruz. İftar sofralarınızı birlikte hazırlamak adına pratik tariflerle sizinleyiz. Misafirlerinize sunacağınız bu lezzetler gönlünüzü feth edecek.

Lokma,nefis yemek tarifleri ile Ramazan boyunca sizinle olacak. Özellikle Anadolu'nun lezzetlerini sizinle buluşturmaya dikkat ettiğimiz iftar menülerimiz için bizi takipte kalın.

0. Kuru Domates Soslu Taze Mısır Çorbası

Tadı enfes olan taze mısır çorbası özellikle mısır severlerin favorisi olacak. Gönül rahatlığıyla herkese ikram edebileceğiniz nadir çorbalardan olup içenlerin beğenisi kazanacaktır. 

Tarif için: https://www.gzt.com/lokma/kuru-domates-soslu-taze-misir-corbasi-15875

0. Orman Kebabı

Türk mutfağının nefis lezzetlerinden orman kebabını diğer kebaplardan ayıran özelliği bolca kullanılan bezelye. Geleneksel yemeklerimizin lezzet dünyasından gelen bu tarifi en sağlıklı pişirme yöntemlerinden fırın güveçle beğeninize sunuyoruz.

Tarif için: https://www.gzt.com/lokma/orman-kebabi-13706

0. Domatesli Kimyonlu Bulgur Pilavı

 Domatesli kimyonlu bulgur pilavı damakta bıraktığı tat ve aroma ile birçoğumuzun favorisi olacak.İftar sofralarının ise vazgeçilmezi olmaya aday. 

Tarif için: https://www.gzt.com/lokma/domatesli-kimyonlu-bulgur-pilavi-14779

0. Sultan Lokumu

Hemen her mutfakta olan malzemelerle tatlı krizinizi geçirecek bu tarifi denemeyenleriniz varsa vakit kaybetmeyin deriz. Bu Ramazan tatlı tarifleri ile daha lezzetli.

 

Tarif için: https://www.gzt.com/lokma/sultan-lokumu-29187

A ADİLE TOPÇU Pirimedya