Ramazan ayına özel günlük iftar menüsü #14

ADİLE TOPÇU LOKMA 1 DAKİKADA OKUNUR

Lokma bu Ramazan ayında birbirinden lezzetli tarifleri sizin için hazırladı. İftar sofralarınızı daha lezzetli bir hale getirmek için hazırladığımız Ramazan menülerimize bayılacaksınız. Şimdiden afiyet olsun.

Lokma, iftar özel menüleri ile çorbasından tatlısına kadar birçok yemeği sizinle buluşturuyor. Nefis yemek tariflerini içerisinde barındıran Lokma bu Ramazan size kolaylıklar sunacak lezzetler hazırlıyor.

0. Kıymalı Nohutlu Ezogelin Çorbası

Hepimizin hastalandığımızda şifa olarak sarıldığımız, Anadolunun hüzünlü hikayesini de sinesinde taşıyan bir sıcak çorba bu Ramazan da sofralarımızın baş köşesinde yer alacak.

Tarif için: https://www.gzt.com/lokma/kiymali-nohutlu-ezogelin-corbasi-29209

0. Köfteli İslim Kebabı

Kuşbaşı etle yapılanı yaygın olarak bilinse de köftelisi daha pratik. Kızarmış patlıcan dilimlerine sarılmış köftelerden oluşan bu yemeğin görüntüsü de ayrı güzel. İftar sofralarında misafirleriniz bu yemeğe bayılacak. 

Tarif için: https://www.gzt.com/lokma/kofteli-islim-kebabi-19448

0. Semizotlu Siyez Pilavı

Yüksek antioksidan içeriğine sahip, lif ve protein açısından zengin siyez bulgurunun tüketebilecek en lezzetli halini sizlerle paylaşıyoruz. Semizotlu siyez pilavı vitamin ve mineral bakımından oldukça zengin bir tariftir.

Tarif için: https://www.gzt.com/lokma/semizotlu-siyez-pilavi-32816

0. Şöbiyet

İrmikli muhallebisi, çıtır baklava katları ve şerbetiyle tatlı anlayışınıza farklı bir boyut kazandıran Şöbiyet hafızalarınıza kazınacak.

Tarif için: https://www.gzt.com/lokma/sobiyet-30390

A ADİLE TOPÇU Pirimedya