Ramazan ayına özel günlük iftar menüsü #17

HABER MERKEZİ GZT 1 DAKİKADA OKUNUR

Ramazanayına birlikte başladık ve birlikte bitirmeyi umut ediyoruz. Lokmaekibi olarak hazırladığımız lezzetli tarifler bu Ramazanda sizinen büyükyardımcınız olacak. Eğer daha fazla yemeğe ulaşmak ve kendimenünüzüoluşturmak isterseniz Lokma'nın sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Lokma, en güzel yemek tarifleri ile günlük menü çıkarıyor. İftar sofralarında damak zevkinize uygun nefis yemek tarifleri için bizi takipte kalın. Gün gün iftar menülerimiz sizinle olacak.

0. Gülüklü Çorba

Antalya'ya özgü olan bu çorba hem lezzetli hem de sağlıklı. Uzun oruç günleri içinse ideal.

Tarif için:

https://www.gzt.com/lokma/guluklu-corba-6530


0. Bulgurlu Kabaklama

Bulgurlu kabaklama Antep mutfağının klasik tatlarından biridir. Kabak mevsiminde yapılacak en nefis yemeklerden biri olmaya aday bulgurlu kabaklama, düşük kalorisiyle herkes tarafından sevilerek tüketilebilir.


Tarif için: https://www.gzt.com/lokma/bulgurlu-kabaklama-15878


0. Karamelize Soğanlı Kremalı Penne

Soslu makarna hazırlamak çok kolay. Hep beraber enfes bir lezzetle buluşuyoruz. Sosu daha iyi tutması için oluklu bir yüzeye sahip olan, kalem şeklindeki penne makarna farklı soslarla da hazırlanabilir.

Tarif için: https://www.gzt.com/lokma/karamelize-soganli-kremali-penne-29214


0. Karamelli Etimek Tatlısı

Hem şerbeti hem muhallebiyi bir araya getiren etimek tatlısı hafif bir o kadar da pratik. Herkesin denemesi gereken buzdolabında bekledikçe lezzetlenen hafif ve kolay bir tatlı aynı zamanda etimek tatlısı.

Tarif için: https://www.gzt.com/lokma/karamelli-etimek-tatlisi-32814


HABER MERKEZİ GZT Editörü

Son dakika gelişmelerini, gündemdeki haberleri, bildiğiniz haberlerin bilmediğiniz detaylarını sizlerle buluşturuyor.