Ramazan ayına özel günlük iftar menüsü #2

ÖMER FURKAN ÇINAR GZT 1 DAKİKADA OKUNUR

Ramazan ayının oruç tutanlar açısından en zorlu gününün ilk gün olduğu hep söylenmiştir. Vücudumuzun 11 ay boyunca hiç alışık olmadığı kadar açlıkla sınanması bizi biraz zorlasa da ilk günü başarıyla ihya ettik diyebiliriz.Umarız dün iftarda sizler için hazırladığımız 1. iftar menümüzü de afiyetle yemişsinizdir. Bu akşam Lokma'dan iftar menüsü olarak sizlere, oldukça pratikve az masraflı en önemlisi de lezzetli bir dörtlü belirledik.

Müslümancoğrafyanın gelişini dört gözle beklediği ayların en hayırlısına kavuşmuş olmanın mutluluğuyla ilk iftarımızı dün yaptık. Türkiye'nin en pratik ve bir o kadar da detaylı dijital tarif defteri Lokma.net'in Ramazan boyunca her gün takipçilerine özel hazırladığı 'Günlük iftar menüsü' serisinin bugün 2. günündeyiz. Bakalım bu akşam bizleri ne gibi lezzetler bekliyor. Şimdiden afiyet olsun herkese...

Ramazan ayına özel günlük iftar menüsü
Hayat

0. Ana Yemek: Tavuklu Perde Pilavı

Hep kebapçılarda, restoranlarda yenilen o güzelim perde pilavını evde yapmaya ne dersiniz. Biraz zaman alıyor kabul, yapması da uğraştırıcı ama ortaya çıkan lezzete kim hayır diyebilir? Siirt'ten ülkemizin her yerine yayılan, damaklardaki o muhteşem tadı bırakan bu pilavın olmazsa olmazı badem. Onsuz eksik kalır. Bir de unutmadan söyleyelim bu pilav sıcak sıcak yenecek, bitmeden sofradan kalkılmayacak. Zaten de bitirmeden duramıyorsunuz.


Toplam fiyat ve kalori hesaplamaları için: https://www.gzt.com/lokma/tavuklu-perde-pilavi-20614

0. Ara Sıcak: Tavuk Suyuna Yoğurtlu Erişte Çorbası
Yoğurtlu çorbaları sevenler çok kolay ve hızlı bir şekilde yapılan lezzetli bu tarifimize bayılacaksınız. Yapılışı yayla çorbasına benzeyen bu çorba tavuk suyu eşliğinde bir şifa kaynağına dönüşüyor. Özellikle kış aylarında içinizi ısıtacak, doyurucu muhteşem bir çorba. Anadolu'nun eşsiz lezzetlerinden olan bu çorba gönlünüzde taht kuracak.


Toplam fiyat ve kalori hesaplamaları için: https://www.gzt.com/lokma/tavuk-suyuna-yogurtlu-eriste-corbasi-31552

0. Salata: Kereviz Salatası
Kışın en faydalı sebzelerinden kereviz ile yapabileceğiniz harika bir salata tarifi sizlerle. Kereviz salatası, kereviz sevmeyenlerin bile lezzetine bayılacağı sağlıklı ve besleyici bir tarif. Çok düşük kalorisiyle diyet yapanların favorisi olabilir. K vitamini bakımından iyi bir kaynak olan kereviz salatası, aynı zamanda güçlü bir antioksidandır. Bu sağlıklı ve lezzetli salataya bayılacaksınız.

Toplam fiyat ve kalori hesaplamaları için: https://www.gzt.com/lokma/kereviz-salatasi-5156

0. Tatlı: Hurmadan Kolay Sütlü Tatlı
Sıcak havalarda hiç bunaltmayacak tariflerimiz var, siz mutfağa giriş tutkunlarına... Az malzemeli pratik ve lezzetli bir tarif olan Hurmadan Kolay Sütlü Tatlı nasıl yapılır? Kolay Sütlü tatlının malzemeleri, besin ve kalori değerleri, hazırlık aşamaları ve süresi Lokma'da! Aşamalı ve her adımını görsellerle desteklediğimiz tarifimizi kolayca hazırlayacaksınız.


Toplam fiyat ve kalori hesaplamaları için: https://www.gzt.com/lokma/hurmadan-kolay-sutlu-tatli-32689

GZT Hayat Kategorisi’nde Editör olarak görev yapıyor. Ömer’e omer.cinar@pirimedya.com adresinden ulaşabilirsiniz.