Ramazan ayına özel günlük iftar menüsü #21

ADİLE TOPÇU LOKMA 1 DAKİKADA OKUNUR

Lokma, Ramazan özel iftar menüleri hazırlamaya devam ediyor. Bu bereketli ayın son haftasına girerken, pratik yapımıyla yemeklerimize bayılacaksınız. Şimdiden afiyet olsun.

Lokma,nefis yemek tariflerinden seçtiği binlerce yemeği iftar menüsü adı altında topladı. Bu Ramazan en güzel menülerle iftar sofralarınıza konuk oluyoruz.

0. Hassa Çorba

Lokma mutfağına, Osmanlı mutfağından günümüze kadar gelmiş bir çorba konuk oluyor: Hassa Çorba. İçinde nohutun yanı sıra, ıspanak, kabak, havuç, kuru soğan gibi genel olarak ulaşılması kolay sebzeleri bulunduran bu çorba, tabiri caizse ilaç gibidir. Hepsi bir araya gelince de ortaya muazzam bir çorba çıkmış. Afiyet olsun.

Tarif için: https://www.gzt.com/lokma/hassa-corba-5304

0. Moğol Bifteği
Türk tarihi bakımından büyük öneme sahip olan Doğu ve Orta Asya ülkesi Moğolistan mutfağından harika bir tarifle sizlerleyiz. Etlerin şerit halinde (jülyen) doğranması ile yapılan Moğol bifteği şüphesiz pilavınızın en güzel ve en lezzetli yandaşı olacak. 

Tarif için: https://www.gzt.com/lokma/mogol-biftegi-19297

0. Reyhanlı Zeytinyağlı Fasulye

Taze fasulyenin tam mevsimi geldiğinde, taze reyhanın da mevsimi gelmiş oluyor. Tezgahları reyhanın kokusu sarıyor bir dönem. Zeytinyağlı olarak klasik şekilde yaptığımız taze fasulyeyi, bu sefer biraz değiştirelim dedik. Reyhanın aroması fasulyeye yakışacak mı bakalım dedik. İyi ki böyle demişiz, çünkü nefis oldu. Reyhanlı fasulyeye buyurun.

Tarif için: https://www.gzt.com/lokma/reyhanli-zeytinyagli-fasulye-31573

0. Şerbetli Brownie Kurabiye
Kakaolu Islak Kurabiye nasıl yapılır? Kurabiyeleriniz henüz sıcakken teker teker soğuk şerbete nazikçe batırıp süzdürdüğünüzde hem kakaonun tadı yoğunlaşacak hem kurabiyeniz bu şekilde daha az şerbet çekeceğinden daha fazla gevrek olacaktır. Kısa sürede hazırladığınız esmer kurabiyeleri bir fincan kahve eşliğinde tatlı anılarınıza şahit edin! Şerbetli Brownie Kurabiye tarifinin malzemeleri, hazırlık aşamaları ve süresi tarifin püf noktaları, besin ve kalori değerleri Lokma'da!

Tarif için: https://www.gzt.com/lokma/serbetli-brownie-kurabiye-24782

A ADİLE TOPÇU Pirimedya