Ramazan ayına özel günlük iftar menüsü #3

ADİLE TOPÇU LOKMA 1 DAKİKADA OKUNUR

Ramazan ayının bereketi evlerimize misafir olmaya başlayalı tam 3 gün oldu. 11 ayın sultanı kısa bir süreliğine evlerimize misafir olurken biz de yemek tariflerimizle sofralarınıza konuk oluyoruz. Lokma ekibi olarak önceliğimiz, pratik tarifler ile iftar sofralarınızı hazırlamayı kolaylaştırmak. Bu Ramazan damak tadınıza uygun tüm lezzetler günün menüsü adı altındaki tariflerimizin içerisinde olacak.

Lokma, Ramazan için gün gün özel menü hazırladı. İftar sofralarınızda bizim de bir katkımız olsun istedik ve özellikle yöresel yemeklerimize dayalı nefis tarifler hazırladık. Kolay olmasına dikkat ettiğimiz nefis tariflerimizle herkese hayırlı Ramazanlar dileriz.

0. Çeşmi nigar çorbası

Osmanlı mutfaklarından günümüze taşınan Çeşmi Nigar çorbası tadıyla gönlünüzü çalacak. Görüntüsü ile de sofralarınızın vazgeçilmez bir parçası olacak. 

Tarif için: https://www.gzt.com/lokma/cesmi-nigar-corbasi-31541

0. Taze otlu tavuk

Tavuk neredeyse her öğüne yakışan bir yemektir. Pişirmesi ile kolay olan lezzetli mi lezzetli bu tarif Ramazan damak zevkinizi yenileyecek.

Tarif için: https://www.gzt.com/lokma/taze-otlu-tavuk-5407

0. Mantarlı kinoa pilavı

Besin değeri oldukça yüksek olan ve protein kaynağı içeren bu pilav 15 dakikalık hazırlama süresi ile Ramazan ayında vazgeçilmez lezzetlerinizden olmaya aday. 

Tarif için: https://www.gzt.com/lokma/mantarli-kinoa-pilavi-31470

0. Kıbrıs tatlısı

Sevmeyeni yoktur diye düşündüğümüz Kıbrıs tatlısı, Ramazan ayında yorgunluğunuza çayın yanında eşlik etmeye hazır. 

Tarif için: https://www.gzt.com/lokma/kibris-tatlisi-20590

A ADİLE TOPÇU Pirimedya