Ramazan ayına özel günlük iftar menüsü

ADİLE TOPÇU LOKMA 1 DAKİKADA OKUNUR

Ramazan ayı tüm bereketiyle ülkemize, evlerimize ve sofralarımıza kısa süreliğine misafir olmaya geldi. 11 ayın sultanı akrabalık, komşuluk ilişkilerini ilerletip yardımlaşmayı da artırıyor. Bu ayı en güzel en lezzetli haliyle geçirmeniz ve mis gibi kokuların geldiği iftar sofralarına oturmanız da bizim de bir katkımız olsun istek ve dijital tarif defteriniz Lokma'dan sizin için Ramazan menüsü hazırladık. Şimdiden afiyet olsun.

Ramazan ayının gelişi, İslam aleminde her zaman bir coşkuya sebep olmuştur. Kısa süreliğine misafir ettiğimiz 11 ayın sultanı sofralarınıza bereket getirecek. 'Bugün ne pişirsem?' derdinden sizi kurtarıp nefis iftar sofraları hazırlamanız için Lokma'nın sitesinden Ramazana özel menü hazırladık. Nefis yemek tariflerinin olduğu dijital tarif defteri Lokma ekibi olarak 29 gün boyunca en güzel tariflerle sizinle olacağız.

0. Tavuk suyuna pirinç çorbası

Tavuk suyuna pirinç çorbası bol lezzeti ve vitamini ile tüm gün süren oruçlu ve yorgun halinizi atmanızda size yardımcı olacak. 

Tarif için: https://www.gzt.com/lokma/tavuk-suyuna-pirinc-corbasi-32996

0. Köfteye sarılmış köz patlıcan

Patlıcanın her hali hem lezzetli hem faydalıyken közlenmiş ve köfteyle birleşmişse tadından doyum olmaz. Özellikle Ramazan ayında sofranızın vazgeçilmezi olmaya aday olan bu yemeği çok seveceksiniz. 

Tarif için: https://www.gzt.com/lokma/kofteye-sarilmis-koz-patlican-32863

0. Cevizli lor peynirli erişte

Hafif yemekler Ramazan boyunca en çok istediğimiz şeylerden biri olacak. Özellikle daha az malzeme ile daha kolay yemek hazırlamak ise her zaman tercih ettiğimiz bir yöntemdir. İftara az bir zaman kala fazla vakit harcamadan yaptığınız bu yemek sofranıza renk katacak.

Tarif için: https://www.gzt.com/lokma/cevizli-lor-peynirli-eriste-29208

0. Güllaç

Ramazan denilince akla ilk güllaç gelir. Lezzeti  ve hafif olmasıyla Osmanlı saraylarını bile etkileyen güllaç bu Ramazan da baş tacımız olacak.

Tarif için: https://www.gzt.com/lokma/gullac-20587

A ADİLE TOPÇU Pirimedya