Ramazan ayına özel günlük iftar menüsü #5

ADİLE TOPÇU LOKMA 1 DAKİKADA OKUNUR

Ramazan ayını en lezzetli ve en güzel tariflerle bitirmek için Lokma ekibi olarak iftar menülerimize devam ediyoruz. Bu Ramazan ayını beraber kapatmak için, her güne özel çıkardığımız tariflerle bizi takip edebilirsiniz. Şimdiden afiyet olsun.

Lokma,nefis yemek tarifleri ile Ramazanı en güzel şekilde geçirmenizi sağlamak için özel menüler hazırlıyor. Binlerce pratik lezzeti sizinle buluşturmak için en iyi tariflerimizi seçiyoruz. Bu Ramazan Lokma, daha lezzetli.

0. Çilekli Pişmeyen Cheesecake

Pudingleri tahtından edecek porsiyonluk çilekli muhallebili cheesecakeler, yazın hafif tatlı arayanlar için iyi bir alternatif.  Özellikle uzun oruç günlerinde serinlemek için nefis bir tatlı.

Tarif için: https://www.gzt.com/lokma/cilekli-pismeyen-cheesecake-31497

0. Nohutlu Arpa Şehriye Pilavı

Oldukça ekonomik ve az malzeme ile yapılan nohutlu arpa şehriye pilavı, aynı zamanda pratik ve kolay yapılışı ile favorilerinizden olabilir. Lezzetli ve doyurucu olan nohutlu arpa şehriye pilavını mutlaka deneyin. Ramazan ayında sofranızdan eksik olmayacağına eminiz. 

Tarif için: https://www.gzt.com/lokma/nohutlu-arpa-sehriye-pilavi-31555

0. Taze Sarımsaklı Fırında Patlıcan Köftesi

Düşük kalorili, düşük maliyetli, eşsiz lezzetiyle taze sarımsaklı fırında patlıcan köftesi adından baya söz ettirecek. Bu Ramazan ayında en kolay tarifler arasında yerini aldı bile. 

Tarif için: https://www.gzt.com/lokma/taze-sarimsakli-firinda-patlican-koftesi-5280

0. Buğdaylı Soğuk Çorba

Zengin besin değerinin ve düşük kalorisinin üstünlüğünden ziyade, sıcak yaz günlerinde içinizi serinletecek buğday çorbası en sık yaptığınız çorbalar arasına girecek hiç şüphesiz. Son 15 yıldır Ramazanın da konuğu olduğu yaz mevsiminde kıymeti anlaşılan yoğurdu buğdayla ve ona çok yakışan salatalıkla daha bir değerli hale getirdik.

Tarif için: https://www.gzt.com/lokma/bugdayli-soguk-corba-29262

A ADİLE TOPÇU Pirimedya