Ramazan ayına özel günlük iftar menüsü #7

ADİLE TOPÇU LOKMA 1 DAKİKADA OKUNUR

Ramazanın 7. gününde de kıtırlı mercimek çorbasından, vişneli güllaç tarifine kadar çeşitli lezzetleri sizinle paylaşmaya devam ediyoruz. Her yöreden, her damak tadına uygun lezzetleri ve pratik tarifleri sizin için hazırlayıp sofralarınızda buluşmayı umut ediyoruz.

Lokma, nefis yemek tarifleri ile bu Ramazan ayında sizi sofralarınızda yalnız bırakmak istemiyor. Sıcak, lezzetli ve sağlıklı yemeklerle bu Ramazan hep birlikte bir Lokma yiyelim. Şimdiden afiyet olsun.

0. Kıtırlı Mercimek Çorbası

Lif açısından zengin olan mercimek çorbası bu tarifle sizi uzun süre tok tutacak. Mercimek çorbasını eğlenceli ve farklı bir lezzet haline getirmek isteyenler kıtırlı mercimek çorbası tarifimiz beğenilerinizi kazanacak. 

Tarif için: https://www.gzt.com/lokma/kitirli-mercimek-corbasi-19581

0. Fırında Patlıcan Kebabı

Patlıcan yemeğini sevmeyen yoktur. Özellikle nefis köftelerle birleştiğinde bıkmadan usanmadan yiyeceğimiz bir tarif halini alıyor. Bu Ramazan patlıcan size kalabalık iftar sofralarınızda eşlik edecek. 

Tarif için: https://www.gzt.com/lokma/firinda-patlican-kebabi-5214

0. Baharatlı Arpa Şehriye Pilavı

Mutfaklarınızda her zaman bulunan malzemelerle hazırlayabileceğiniz nefis bir tarifi sizlerle paylaşıyoruz. Baharatlı arpa şehriye pilavı, genel olarak baharat ağırlıklı minimum malzeme ile maksimum lezzet elde edebileceğiniz harika bir tarif. Damaklarınızda enfes bir tat bırakacak baharatlı arpa şehriye pilavı pratik ve kolay yapılışı ile günü kurtaracak nefis bir tarif olmaya aday. 

Tarif için: https://www.gzt.com/lokma/baharatli-arpa-sehriye-pilavi-19488

0. Vişneli Güllaç

Her hali lezzetli olan güllaç tatlısının bir de vişnelisini deneyin. Bu Ramazan çayların yanına en çok güllaç yakışacak.

Tarif için: https://www.gzt.com/lokma/visneli-gullac-21723

A ADİLE TOPÇU Pirimedya