Ramazan ayına özel günlük iftar menüsü #9

ADİLE TOPÇU LOKMA 1 DAKİKADA OKUNUR

Lokma özel tarifleri ile Ramazan ayında sizinle olacak. 29 gün boyunca hazırlayacağımız tariflerle hem yöresel hem de damak zevkinize uygun olmasına özen gösteriyoruz. Daha fazla tarif için Lokma'nın sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Nefis yemek tarifleri Lokma'nın sitesinde sizlerin hizmetinde. Ancak Ramazan ayına özel olması için iftar menüleri hazırladık. Sitemizdeki binlerce yemekten sizler için seçtiğimiz tariflere göz atmayı unutmayın.

0. Kıymalı Şehriye Çorbası

Şehriye çorbasının besleyici özelliği orucun yorgunluğunu alacak. Sağlıklı olan ve pratik olan bu çorbayı Ramazan menünüze mutlaka ekleyin. 

Tarif için tıklayınız: https://www.gzt.com/lokma/kiymali-sehriye-corbasi-31572

0. Sinop Mantısı

Sinop yöresine özel bu meşhur mantıyı Ramazan sofralarınızda ağırladığınız misafirleriniz için hazırlayabilirsiniz. Bu lezzetli, sarımsaklı ve cevizli tarif herkesin gönlünü feth edecek. 

Tarif için tıklayınız: https://www.gzt.com/lokma/sinop-mantisi-14752

0. Kabak Mücver

Hazırlanma süresi kolay olan ve herkes tarafından beğenilen kabak mücveri sağlıklı oluşuyla da güvenle yiyebileceğiniz bir lezzet. 

Tarif için tıklayınız: https://www.gzt.com/lokma/kabak-mucver-5279

0. Orman Meyveli ve Limonlu Mousse

 Çikolataya ya da pastaya düşkünler bu lezzete de doyamayacaklar. Tüy gibi hafif, oldukça zahmetsiz olan bu kremayı orman meyvelerinin en çok yakıştığı bir cheesecake ile de düşünebilirsiniz.

Tarif için: https://www.gzt.com/lokma/orman-meyveli-ve-limonlu-mousse-30382

A ADİLE TOPÇU Pirimedya