Sahaya giren YouTuber'ın gözaltına alındığı ortaya çıktı

HABER MERKEZİ GZT 1 DAKİKADA OKUNUR

● İstanbul'da düzenlenen ve milyonlarca futbolseverin izlediği Chelsea-Liverpool Süper Kupa maçında bir Türk taraftar sahaya girdi.

● Görevliler tarafından hemen müdahale edilen genç taraftarın 4.5 milyon aboneye sahip 'Deli Mi Ne' isimli YouTube kanalının sahibi Ali Abdülselam Yılmaz olduğu ortaya çıktı.

● Yılmaz, dün gece yetkiler tarafından gözaltına alındı. Geceyi emniyette geçiren YouTuber savcılığa sevk edilecek.

İstanbul’da gerçekleşen ve dünyadaki tüm futbolseverleri ekrana başına kitleyen Süper Kupa maçında, futbolun kendisinden çok konuşulan sahaya girme olayı tepki çekmeye devam ediyor.

Türkiye'nin en fazla aboneye sahip YouTube kanalından biri olan Deli Mi Ne? kanalının sahibi Ali Abdülselam Yılmaz, Süper Kupa maçında tüm dünyanın tepkisini çeken bir olaya imza attı.

Deli Mi Ne? YouTube kanalının sahibi Ali Abdülselam Yılmaz

Liverpool ve Chelsea arasında oynanan Süper Kupa maçının 14’üncü dakikasında sahaya giren Yılmaz, koşarak kalenin içine girmeye çalışmıştı. UEFA’nın daha önce karşılaştığı olaylar sonrası koyduğu sert kurallardan ötürü televizyon ekranlarında gösterilmeyen YouTuber, güvenlik güçleri tarafından kıskıvrak yakalanarak sahanın dışına çıkarıldı.

Süper Kupa'da sahaya atlayan Türk YouTuber'ın kanalı kapatılacak mı?
Hayat

Ünlü YouTuber'ın gözaltına alındığı ortaya çıktı

Daha sonra emniyet görevlileri tarafından gözaltına alınan Yılmaz, geceyi emniyette geçirdi. Abdülselam Yılmaz ve maç esnasında olaylara karışan diğer dört kişi şüpheli sıfatıyla savcılığa sevk edilecek.

Ünlü YouTuber Süper Kupa maçına davetli olarak katıldı

Maça izlemeye Pepsi'nin davetlisi olarak katılmış

Deli Mi Ne? YouTube kanalının sahibi Ali Abdülselam Yılmaz'ın maça biletli olarak değil davetli olarak katıldığı ortaya çıktı. Yılmaz, davetiyesini maçtan hemen önce Instagramhikaye kısmından takipçileriyle paylaşmıştı. 14. dakikaya kadar saha kenarında maçı takip eden Yılmaz, davetlilerin bulunduğu ve davetlioldukları için daha az güvenlik önlemininalındığı taraftan sahaya daldı.

HABER MERKEZİ GZT Editörü

Son dakika gelişmelerini, gündemdeki haberleri, bildiğiniz haberlerin bilmediğiniz detaylarını sizlerle buluşturuyor.