Takım elbise giyiminde 'jilet' gibi görünmenin 5 kuralı

HABER MASASI GZT 2 DAKİKADA OKUNUR

Erkek giyiminin, üzerinde en çok vakit ayrılması gereken görünümü farklı yorumları ile şüphesiz takım elbiselerdir. Ofis stillerinde daha renkli takım elbiseler tercih edilebiliyorken; iş görüşmelerinde lacivert gibi daha çok güven veren renklerin kullanıldığı takımlar tercih edilmelidir. Papyon detayıyla düğün kıyafetine de dönüşen takım elbiselerin kullanım alanlarının farklılığı ile diğer stillerden ayrıştıran belli başlı kuralları vardır. Elegan ve şık bir görünüme ulaşmak isteyen her erkeğin bu kurallara dikkat etmesi gerekmektedir.

Resmi günlerin ve günlük hayatın vaz geçilmezi takım elbiseler, kullanım sıklığının dışında erkek moda dünyasının da en önem verdiği stil olarak karşımıza çıkıyor. Her yıl değişen trendler, takım elbiseler üzerinde kendilerini gösteriyor. Ancak, ne değişen renklere ne değişen kesimlere ayak uydurmanız takım elbiseniz içinde şık durmanız için yeterli değil. İşte sizin için derlediğimiz takım elbisenizin içinde dikkatleri üzerinize çekmenizi sağlayacak 5 kural!

0. 1. Ceketin Vücuda Uygun Formu

Ceketi belki de bu kadar şık gösteren özelliği omuzları yapılı göstermesi. Ceketin omuz genişliğinize tam oturması bu forma ulaşmanızı sağlayacaktır. Bunun için ceketinizin omuz çizgisi ne aşağıda ne de yukarıda omzunuzun bittiği yerde olması gerekiyor.

0. 2. Ceket Etek Boyunun Ayarlanması

Ceketlerin etek ve kol boyu ölçüsünü almak için farklı ama aynı zamanda pratik yöntemler bulunmakta. Ceketiniz için ölçü alınırken postürünüzün dik ve kollarınızın da vücudunuzun yanında serbestçe bırakılmış olması gerekiyor. Ceketlerin etek boyu ölçüsü alınırken ise geleneksel olarak baş parmağın ikinci eklemine denk gelecek şekilde ayarlanması yapılmaktadır. Ancak son zamanlarda bu yaklaşım parmağın ilk eklemine denk gelecek şekilde değişmeye başlamıştır.

0. 3. Aksesuarlar ile Yeni Bir Boyut Kazandırmak
Takım elbiselerinizle uyumlu şekilde kullandığınız aksesuarlar, görünümünüzü terfi ettirecek önemli detaylardandır. Mendiller, kol düğmeleri, kaşkollar, kravatlar ve kemerler küçük, özel ve seçkin parçalardır. Birden fazla detayı bir arada kullanırken göz önünde bulundurmanız gereken bazı nüanslar var. Örneğin, kravat ile birlikte kullanılan mendiller aynı desende olmamalıdır.
0. 4. Doğru Kravat, Doğru Kullanım
Kravat; ceket, pantolon ve gömlek üçlüsünün ayrıştırıcı bir görüntüye sahip olmasını sağlamaktadır. Kravatınızın rengini ve desenlerini seçerken bulunacağınız ortama göre çeşitlendirebilirsiniz. Formal alanlarda görünümünüze ciddiyet katmak için gömleğinizden daha koyu bir kravat seçebilirsiniz. Tarzınızı hareketlendirmek istediğinizde ise desenli seçeneklerden faydalanabilirsiniz. Görünümünüze uygun seçtiğiniz kravatınızı kemerinizi geçmeyecek uzunlukta bağladığınızda tarzınızı farklılaştıran detayları tamamlamış olacaksınız. 
0. 5. Düğme Kullanımı

Ceketinizin düğmelerini otururken mutlaka açmanız gerekmektedir. Bu, hem oluşabilecek olumsuz formların hem de düğmenin gevşemesinin önüne geçecektir. Ayakta dururken, yalnızca orta düğmenin kapalı olması yeterlidir. Eğer ceketiniz iki düğmeli ise yalnızca üst düğmesinin kapalı olması gerekir. Üç düğmeli bir ceketiniz var ise ortadaki düğmeyi kapalı, üst düğmeyi de tercihinize göre açık veya kapalı olarak kullanabilirsiniz.

0. Takım elbise tercihinizi riske atmayın!
Takım elbise seçiminde seçkin bir görünüm yakalamayı erişilebilir kılan Cacharel’in sezon ürünlerinde geçerli olan net %50 indiriminden faydalanabilirsiniz.


Detaylı bilgi için https://www.cacharel.com.tr/ adresini ziyaret edebilirsiniz.