Baykar Genel Müdürü Selçuk Bayraktar: İHA'ları kullanan ilk ülkelerden biriyiz!

YUNUS EMRE ŞAHİN GZT 1 DAKİKADA OKUNUR

Bayrak Genel Müdürü Selçuk Bayraktar, Teknofest'e kısa bir süre kala katıldığı televizyon programında insansız hava araçları ve silahlı insansız hava araçları hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Detaylar haberimizde:

Baykar Genel Müdürü Selçuk Bayraktar, bu sabah saatlerinde CNN Türk'te katıldığı programda önemli açıklamalarda bulundu.

Yeni nesil yerli üretim İHA ve SİHA'ların detaylarından bahsedenBayraktar, 'tasarladığımız teknolojiyi satar hale geldik' şeklinde açıklama yaptı.

Özellikle AkıncıİHA konusunda çok önemli adımlar atıldığından bahseden Bayrak Genel Müdürü, 4.5 ton kalkış ağırlığına, 20 metre kanat açıklığına sahip olan bu uçağın aslında savaş uçaklarının bazı görevlerini üstleneceğinden bahsetti.

Akıncı'da Milli Görüş Hattı, Uygu Haberleşme Sistemi, Mille AESA ve Milli Elektronik Destek Podu gibi donanımlar da yer alıyor. Test uçuşlarının yapıldığı Akıncı'da ilk teslimatların da gelecek yıldan itibaren başlaması bekleniyor.

GZT Teknoloji kendisinden sorulur. Teknoloji haberleri, ipuçları ve ürün incelemeleri hazırlar, her hafta gündemi değerlendiren canlı yayınlarla teknolojinin nabzını tutar.