Elon Musk, Tesla'nın daha küçük bir Cybertruck yapabileceğini söyledi

YUNUS EMRE ŞAHİN GZT 1 DAKİKADA OKUNUR

Tesla CEO'su Elon Musk, çok konuşulan Cybertruck ile ilgili açıklamalar yapmaya devam ediyor.

Şu ana kadar 200 bin ön siparişe ulaşıldığını açıklayan Musk, uzun vadede daha ufak bir versiyonu tasarlamanın mantıklı olduğunu belirtiyor. Ayrıntılar haberimizde:

Tesla CEO'su Elon Musk, bildiğiniz gibi Twitter'da duyuru yapmaktan epey hoşlanıyor. Gelen tepkiler üzerine de yorumlar yapan Musk, Pazar akşamı Cybertruck hakkındaki 200 bin ön siparişin tamamlandığı bilgisini verdi.

Tesla'nın yeni pickup'ı gelecekten gelen zırhlı araç gibi görünecek
Bilim Teknoloji

Musk, sonrasında ise Cybertruck'ın zırhlı gövdesi hakkında bir dizi ayrıntı paylaştı. Bunlardan biri de aşağıda görüldüğü gibi Ford F-150'nin Tesla'nın yeni Cyberturck'ı tarafından yokuş yukarı çekiliyor olması.

Musk'a göre Cybertruck, şirketin bir süredir uğraştığı son ürünü. Ancak gelecek yıl bu tarz duyuruların devam edeceği belirtiliyor.

Daha küçük bir Cyberturck yapmak uzun vadede mantıklı.

Üstelik bir hayranının sorusunu yanıtlayan meşhur CEO, daha küçük bir Cybertruck yapmanın uzun vadede mantıklı olacağını söyledi. Evet, dev araçtan çıkarılması gereken çok fazla ders var. Ama zaman içinde tüm bunların gerçekleşmesi bekleniyor.

GZT Teknoloji kendisinden sorulur. Teknoloji haberleri, ipuçları ve ürün incelemeleri hazırlar, her hafta gündemi değerlendiren canlı yayınlarla teknolojinin nabzını tutar.