Facebook, Instagram, ve WhatsApp neden açılmıyor?

HABER MERKEZİ GZT 1 DAKİKADA OKUNUR

Facebook, WhatsApp ve Instagram'da kullanıcılar sorun yaşıyor. Sosyal medyaya erişmekte sıkıntı yaşayanlar son dönemde sık sık yaşanan bu problemlerin nedenini merak ediyor. Peki Facebook ve Instagram neden açılmıyor?

Son bir saat boyunca Facebook, WhatsApp ve Instagram'a erişimde sorunlar yaşanıyor. Kullanıcılar sosyal ağlara erişmekte yaşadıkları problemin nedenini internet üzerinde arıyor.

Instagram, yeni 'Hikayeler' özelliğiyle geldi
Teknoloji

Instagram, WhatsApp ve Facebook'a erişim sorunu yaşayan sosyal medya kullanıcıları Twitter üzerinden şikayetlerini dile getiriyor. Daha önce de yaşanan sosyal medyaya erişim sorunlarından yola çıkarak, bu erişim sorunun da birkaç saat içinde çözüleceğini söylemek mümkün.

TikTok, 'çocuk verisi paylaşmak' suçlamasıyla yargılanıyor
Teknoloji

Sosyal ağlara erişmekte sorun yaşayan kullanıcılar, şikayetlerini twitter üzerinden bildiriyor.

Dünyanın sıcak saatleri, Twitter'da bilgi kirliliğine dönüştü
Teknoloji

Bu sorun neden yaşanıyor?

Instagram, Facebook, WhatsApp gibi uygulamalar aynı sisteme bağlı olduğu için geliştiriciler noktasında ortak ağlarda çalışma durumları söz konusu olabiliyor. Yavaşlık, adapte edilen yenilik, ölçüm ve değerlendirme gibi işlemler aynı anda gerçekleştiğinde uygulamalara erişim kısa süreler için ortadan kalkabiliyor. Mark Zuckerberg tarafından birleştirildikleri andan itibaren dünyanın en iddialı sosyal medya platformları haline gelen üçlü bu tip kesintilerle kullanıcıları zaman zaman mağdur edebiliyor.

YouTube da benzer bir sorun yaşadı

Bugün içerisinde saat 14.50'den itibaren YouTube'da da benzer sorunlar ortaya çıktı. YouTube'da da sorun yaşanmasının nedeni, bu sosyal medya platformunun da aynı şirkete bağlı olması.

Instagram, Facebook ve WhatsApp'ın ardından YouTube'a erişimde de sorunlar yaşandı.

HABER MERKEZİ GZT Editörü

Son dakika gelişmelerini, gündemdeki haberleri, bildiğiniz haberlerin bilmediğiniz detaylarını sizlerle buluşturuyor.