Facebook ve Instagram çöktü: Birçok kullanıcı sosyal ağlara erişemiyor

YUNUS EMRE ŞAHİN GZT 1 DAKİKADA OKUNUR

Facebook ve Instagram'da bir erişim sıkıntısı söz konusu. An itibariyle Facebook başta olmak üzere sosyal ağlarda kullanıcılar platforma giriş yapamadığını belirtiyor.

Aylık aktif kullanıcı sayısı 1 milyarı aşan ve 'fotoğraf paylaşımı' denildiğinde akla ilk olarak gelen Instagram, kısa süre önce erişim sıkıntılarıyla gündeme gelmeye başladı. Aynı zamanda benzer problem Facebook için de geçerli.

Şu anda hem Android hem de iOS kullanıcıları, Instagram'a mobil uygulamalarla herhangi bir şekilde giriş yapamadıklarını belirtiyor. Kullanıcıların büyük bölümü herhangi bir bildirim görmezken bazı kişiler ise 'Akış Yenilenmedi' uyarısıyla karşılaşıyor.

Instagram'da kullanıcılar 'Akıl Yenilenemedi' uyarısıyla karşılaşıyor

Instagram çöktü mü?

Şu anda Instagram cephesinden gelen herhangi bir açıklama yok. Ancak önümüzdeki dakikalarda sorunun kaynağına yönelik bir açıklama yapılması bekleniyor.

Milyonlarca kullanıcının aktif olarak yer aldığı platformdaki bu aksaklık sosyal medyada da fazlasıyla gündeme geliyor.

Ortaya çıkan raporlar, her iki platformun da dünya genelinde bazı bölgelerde erişim sıkıntısıyla karşılaştığını gösteriyor.

YUNUS EMRE ŞAHİN GZT Editörü

GZT Teknoloji kendisinden sorulur. Teknoloji haberleri, ipuçları ve ürün incelemeleri hazırlar, her hafta gündemi değerlendiren canlı yayınlarla teknolojinin nabzını tutar.