Huawei'nin kurucusu: Apple'ı örnek alıyoruz

HABER MERKEZİ DİĞER 1 DAKİKADA OKUNUR

ABD ile Çin arasındaki ticaret savaşları her geçen gün büyüyor. Son dönemlerin en hızlı yükselen teknoloji şirketi Huawei'nin kurucusundan Apple açıklaması geldi. Huawei'nin kurucusu olan Zhengfei, kullanıcıların gizliliği söz konusu olduğunda Apple'ı örnek aldıklarını açıkladı.

Apple'ın fazlasıyla önem verdiği kullanıcıların gizliliği konusu, Huawei'nin de gündeminde. Huawei'nin kurucusu olan Zhengfei, yaptığı son açıklamada Apple'ın kullanıcıların verilerini koruması konusunda yakından takip ettiklerini, Apple'ı rol model olarak aldıklarını duyurdu. Hürriyet'in haberine göre Elbette Zhengfei'nin bu açıklamaları boşa değil; zira ABD'nin Huawei'yi uzun süredir casuslukla suçladığı herkesçe biliniyor; bu durum da Huawei için oldukça can sıkıcı bir durum ve kullanıcıların gizliliği ayrı bir önem kazanıyor.

Huawei kendi işletim sistemini gelecek ay tanıtılabilir
Teknoloji

Huawei, uzun süredir bilgi sızdırmakla suçlanıyordu.

  • Çin hükümeti ile olan ilişkilerinde de benzer bir yaklaşıma sahip olduklarını belirten Zhengfei, casusluk suçlamalarıyla ilgili asla böyle bir şeyi yapmayı düşünmediklerini, bir kez olsun yapılsaydı ABD'nin bunu tüm dünyaya yayması için elinde kanıt olacağını kaydetti ve ekledi: "Sonrasında faaliyet göstermekte olduğumuz 170 ülke ve bölge ürünlerimizi satın almaktan vazgeçer ve şirketimiz çökerdi."

Huawei P30 Pro, MWC 2019 Şanghay Zirvesi'nden ödül aldı
Teknoloji

Ticaret küslük kaldırmaz: 'Huawei CEO'su, kızını hapseden Kanada'ya araştırma üssü kuracak'
Teknoloji

Huawei'nin en tepesindeki isim Ren Zhengfei; veri koruması konusunda Apple'ı örnek aldığını açıkladı.

ABD ile Huawei arasındaki son durum ne?

Mayıs ayı ortalarında ABD, Huawei'nin Amerikan şirketleriyle çalışmasını kesin bir dille men etmişti. Ardından Google'ın Huawei'ye olan lisansını iptal etmesi şaşırtıcı olmadı. Ancak ABD Başkanı Donald Trump'ın geçtiğimiz günlerde tüm bu yaşananların aksine ABD merkezli şirketlerin Huawei ile çalışabileceği yönündeki açıklaması, tabloyu tamamen değiştirdi.

Huawei gözdağı vermeye devam ediyor: ‘800 milyon kullanıcı kaybedeceksiniz’
Teknoloji

ABD ve Çin'den zirve öncesi ticari anlaşmazlıkta 'ateşkes'
Gündem

HABER MERKEZİ GZT Editörü

Son dakika gelişmelerini, gündemdeki haberleri, bildiğiniz haberlerin bilmediğiniz detaylarını sizlerle buluşturuyor.