İddia: 2019 bitmeden yeni bir AirPods daha çıkabilir!

YUNUS EMRE ŞAHİN GZT 1 DAKİKADA OKUNUR

Ortaya atılan yeni iddialar, bu sene bitmeden yeni bir AirPods'un daha piyasaya sunulacağı yönünde. Kablosuz kulaklığın ana odak noktasının 'akıllı gürültü engelleme' olacağı da söyleniyor. Ayrıntılar haberimizde:

Yeni AirPods'un tanıtılması üzerinden henüz bir ay geçti. Ancak bu kez de üçüncü nesil AirPods hakkında bilgiler ortaya çıkmaya başladı. İlginç gelebilir belki ama yeni iddialar AirPods 3'ün 2019 bitmeden çıkacağı yönünde.

Rehber: Apple AirPods'un 7 can alıcı özelliği
Teknoloji

İkinci nesil AirPods'taki yenilikler birçok kullanıcıyı tatmin etmedi. Kutu üzerindeki şarj göstergesi, daha uzun süre kullanım ya da performans iyileştirmeleri hakikaten yeterli değil. Özellikle kontrollerin artırılması gerekirdi ama olmadı.

İkinci nesil AirPods'ta ilkinden farklı olarak kutu üzerinde bir şarj gösterge LED'i yer alıyor. Fotoğraf: Yunus Emre Şahin.

Ana odak noktası akıllı gürültü engelleme

İşte AirPods 3 ile birlikte bu bahsettiğimiz 'kontrol' konusunda önemli yenilikler yapılabilir. Ancak yine de yeni AirPods'un çıkış noktası, 'akıllı gürültü önleyici' olarak görülüyor.

Dıştan bakıldığında LED haricinde ilk nesilden farklı herhangi bir detay yok.

Yeni kablosuz kulaklık için önemli iddialardan bir diğeri ise tasarımların Inventec ve Luxshare Precision şirketleri tarafından yapılacağı. Bunlar aslında AirPods 2'de de katkı veren şirketler. Bununla birlikte her ikisinin de Apple'ın mevcut siparişlerini eşit olarak bölgesine sebep olabilir. Bu arada, AirPods 3'te ilk iki üründen daha fazla üretim gerçekleştirilebilir.

Kaybolan Apple AirPods nasıl bulunur?
Teknoloji

AirPods'lar Android telefonlarla nasıl eşleştirilir?
Teknoloji

AirPods, Apple'ın tüm zamanların en çok satan ikinci ürünü. Yani şirket için önemi büyük. Ayrıca her geçen gün bu tarz ürünler daha fazla popülerlik kazanıyor. Bu da az önce bahsettiğimiz '2019 bitmeden yeni AirPods geliyor' iddialarını kuvvetlendiriyor.

Apple AirPods'un bir tanesi kaybolursa ne yapılması gerekir?
Teknoloji

YUNUS EMRE ŞAHİN GZT Editörü

GZT Teknoloji kendisinden sorulur. Teknoloji haberleri, ipuçları ve ürün incelemeleri hazırlar, her hafta gündemi değerlendiren canlı yayınlarla teknolojinin nabzını tutar.