Instagram kullanıcılarına kötü haber!

HABER MERKEZİ DHA 1 DAKİKADA OKUNUR

Sosyal medyada karşımıza çıkan reklamlar şüphesiz ki pek çok kişinin canını sıkıyor. Çok sayıda sponsorlu içerik barındıran Instagram'dan kullanıcılarına kötü bir haber geldi. Instagram, reklamları artıracağını duyurdu.

Şu an sponsorlu içeriklerle gelir modeli oluşturan Instagram, platform genelinde daha fazla reklamdan yararlanmak için çalışmalara başladı. Kullanıcıların yoğun olarak ilgilendiği 'Keşfet' bölümü üzerinde çalışan Instagram, yaptığı açıklamada söz konusu bölüm içine reklamların ekleneceğini duyurdu.

Instagram yerine kullanabileceğiniz en iyi 5 uygulama
Teknoloji

Kullanıcılar, 'Keşfet' bölümüne girdiğinde doğrudan reklamla karşılaşmayacak ancak bir içeriğe dokunduğunda reklam görüntülenecek.

Reklamlar fotoğraf ve video formatında olacak. Kademeli olarak kullanıcılar için aktif hale gelecek olan yeni reklam sistemi, aynı zamanda Instagram'ın IGTV platformunu da kapsıyor.

Telefon numarasından Instagram profili bulmak artık mümkün
Teknoloji

Instagram IGTV nedir?

Story özelliği ile video içerik üretimini daha cazip hale getiren Instagram’ın video süresi konusunda sınırlamaları söz konusuydu. Storylerde yani hikayelerde 15 sn ile sınırlı olan video süresi video postlarda 1 dk ile sınırlıydı. Durum böyle olunca da kullanıcılar uzun videolarını Instagram’da yükleyemiyordu. Şimdi IGTV ile instagram tıpkı youtube gibi kullanıcıların videolu içerik üretip kanallarına yükleyip buradan reklam alıp para kazanabilecekleri bir platform haline geldi.

IGTV ile bir saate kadar uzunlukta dikey formatta videolar eklenebiliyor. Kullanıcılar sadece takip ettikleri kişilerin değil hesabı gizli olmayan herkesin IGTV videolarını takip edebiliyor ve izleyebiliyor.

Instagram, IGTV'de 'dikey video inadından' vazgeçti
Teknoloji

Instagram'dan sıkılanlar için Instagram'dan kurtulma yöntemi
Teknoloji

HABER MERKEZİ GZT Editörü

Son dakika gelişmelerini, gündemdeki haberleri, bildiğiniz haberlerin bilmediğiniz detaylarını sizlerle buluşturuyor.