Instagram yakında 'Birlikte İzle' özelliğini hayata geçirebilir

YUNUS EMRE ŞAHİN GZT 1 DAKİKADA OKUNUR

Instagram, iki kullanıcının aynı videoyu aynı anda izlemesini sağlayan 'Birlikte İzle' özelliğini test ediyor. Tahminler, uygulamaya bu yeni özelliğin yakın zamanda ekleneceği yönünde. Ayrıntılar haberimizde:

Beğeni sayılarının insanlar üzerinde baskı oluşturduğunu düşünen Instagram, kullanıcıların tamamen içeriğe odaklanmasını istiyor. İşte bu sebepten ana akışta beğeni sayılarının ortadan kaldırılması söz konusu. Konuyla ilgili değerlendirmeler devam ederken yeni bir özelliğe dair ilk detaylar da ortaya çıktı.

Instagram yakında beğenilerin sayısını gizleyebilir
Teknoloji

Aynı anda aynı video eşzamanlı olarak izlenebilecek

Şu anda test aşamasındaki 'Birlikte İzle' özelliği, en basit tabiriyle iki kullanıcının aynı videoyu aynı anda izlemesini sağlıyor. Instagram sızıntılarıyla bilinen Jane Wong'un paylaştığı yeni bir video, özelliğin detaylarını ortaya çıkarıyor. Bu süreçte iki kişi aynı videoyu izlerken -görüntülü görüşmelerdeki gibi- birbirlerini de görebiliyor.

YUNUS EMRE ŞAHİN GZT Editörü

GZT Teknoloji kendisinden sorulur. Teknoloji haberleri, ipuçları ve ürün incelemeleri hazırlar, her hafta gündemi değerlendiren canlı yayınlarla teknolojinin nabzını tutar.